Rektör Gökhan Budak intihar etti
Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Budak, Erzurum'da Atatürk Üniversitesi Yerleşkesi'nde bulunan lojmanında bileklerini kesip, dördüncü kattan atlayarak intihar etti.
GÜNDEM , 26 Ocak 2013 Cumartesi, 16:02
Rektör Gökhan Budak intihar etti

Atatürk Üniversitesi lojmanlarında kalan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Budak, henüz belirlenemeyen bir nedenle bileklerini keserek, 4. kattaki evinin balkonundan atladı.

Ağır yaralanan 45 yaşındaki Budak, olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Evli ve 2 çocuk babası olan Prof. Dr. Budak, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Korkmaz, ''Maalesef hocamızı kaybettik. Zaten olay yerinde kalbi durmuş ancak doktor olan komşusunun müdahalesiyle hayata döndürülmüştü. Başımız sağolsun. Üzgünüz'' dedi.

'ÇOK İYİ BİR İNSANDI'
Budak'ın lojmanlardaki komşusu olan Sevda Oguş da evdeyken bir ses duyduklarını belirterek, şunları söyledi:

''Dışarı çıktığımda komşumun yerde yattığını gördüm. Hemen ambulansa bilgi verdik. Gökhan hocamız, yerde yatıyordu, kendisi nefes alamıyordu. Ambulansı aradılar. Karşı blokta bir doktorumuz vardı o müdahale etti. Müdahale sonrasında nefes almaya başladı. Ambulansla hastaneye götürdüler. Çok iyi bir insandı.''

Olayla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ile olay yeri inceleme ekipleri, evin bulunduğu yerde inceleme ve araştırma yaptı.

PROF. DR. GÖKHAN BUDAK KİMDİR?
Prof. Dr. Gökhan Budak, 1968 yılında Erzurum'un Olur ilçesinde doğdu. 1989'da Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nden mezun oldu. 1990'da birincilikle bitirdiği bölüme araştırma görevlisi, 1996 yılında yardımcı doçent, 2000'de doçent ve 2006'da Atom ve Molekül Fiziği Anabilim Dalı'nda profesör olarak atandı.

X-ışını Floresans Spektroskopisi, Atom ve Moleküllerin Kuantum Mekaniksel Hesaplamaları ile Monte Carlo Simülasyon Tekniği konularında bugüne kadar 60'dan fazla SCI kapsamındaki dergilerde bilimsel makalesi, yurtiçi ve yurtdışı sempozyumlarda sunulmuş 40 civarında bildirisi var. SCI kapsamındaki makaleleri TÜBİTAK Teşvik Primi ile ödüllendirildi ve 500'den fazla atıf yapıldı.

2002-2003 yıllarında Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürlüğü, 2008-2010 yıllarında da Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
 

 

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR