Renkli Koşu festivali Bursa'da
Renkli koşu festivali ''Color Sky 5K'', binlerce koşucunun katılımıyla 15 Eylül Pazar günü Bursa'da gerçekleştirilecek.
BURSA , 13 Eylül 2019 Cuma, 08:27
Renkli Koşu festivali Bursa'da

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği işbirliğiyle düzenlenecek festival için koşucular Bursa'da Soğanlı Botanik Parkı'nda Saat 14.00'te buluşacak.

Toplu halde startın verileceği koşu sonrasında ise saat 17.00'den sonra ise düzenlenecek parti ile özel bir kutlamaya sahne olacak. Finish Party'nin sürprizi ise Doğukan Manço olacak. Soğanlı Botanik Parkı'nda Finish Party'de Doğukan Manço, müzikleriyle festivalin coşkusunu artıracak. ABD'de başlayan ve 6 yıldır Türkiye'deki farklı kentlerde de düzenlenen organizasyona, bugüne kadar yaklaşık 37 bin kişinin katıldığı ifade edildi. Her bir kilometrede kurulu renk istasyonlarımıza ulaştığınızda, koşu yetkilileri ve gönüllüler tarafından, farklı Color Sky renkleriyle dizayn edilen renk yağmuruna tutulacak. Bitiş alanına varıldığında ise yarışmacılar Color Sky renklerine bürünmüş olacak.

Renkli koşu festivali yetkilileri tüm dünyada renkli koşularda kullanılan tozun, gıda boyasıyla renklendirilen yüzde100 mısır nişastası olduğunu belirterek insan sağlığını hiçbir şekilde tehlikeye atmadığını belirttiler.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR