Rihanna'yı bu şekilde görmek yasak
Rihanna’nın 2013 yılında çıkardığı parfümü ‘Rogue’un afişi İngiliz Reklam Standartları Kurum ’u (ASA) tarafından müstehcen bulundu ve reklam afişinin çocukların görebileceği yerlerden kaldırılmasına karar verildi.
MAGAZİN , 04 Haziran 2014 Çarşamba, 18:27
Rihanna'yı bu şekilde görmek yasak

ASA’nın açıklamasına göre parfüm reklamına sınırlama getirmek Parlux Fragrances adlı parfüm üreticisi şirketin de lehine olacak. ASA’nın açıklamasına göre kendilerine bir kişi tarafından, reklamın ‘kadınları aşağılayıcı olduğu ve çocukların görmesine uygun olmadığı’ yönünde bir şikâyet geldi.

Parfüm üreticisi şirket ise bu tek şikâyet dışında başka olumsuz tepki almadıklarını ve Rihanna’nın da zaten müstehcen kişiliği ve şarkılarıyla tanınan bir yıldız olduğu savunmasında bulundu. Şirket ayrıca reklam afişinin asla açık saçık, rahatsız edici veya müstehcen olmasını amaçlamadıklarını ve çoğu kadının afişi kendi cinsiyetlerini aşağılayıcı bulmadığını öne sürdü

Şirket amaçlarının Rihanna’yı, İngilizcede ‘başkaldıran ve yaramaz’ anlamına gelen ‘Rogue’ isminden ilham alınarak onun da parfümü gibi güçlü ve başkaldıran bir olarak göstermek olduğunu belirtti.

İlanda, Barbadoslu pop yıldızını bacakları çıplak şekilde duvara uzatmış ve yüksek topuklu ayakkabılarını parfüm şişesine dayamış halde görülüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR