RTÜK'ten o soruşturmaya yayın yasağı
Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK),Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olan paralel yapı soruşturmasına yayın yasağı getirdi
GÜNDEM , 01 Haziran 2016 Çarşamba, 06:40
RTÜK'ten o soruşturmaya yayın yasağı
Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olan paralel yapı soruşturması tamamlanıncaya kadar, soruşturma dosyası kapsamı hakkında her türlü medyada haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayınların yapılmasının yasaklandığı bildirildi.

RTÜK Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden, paralel yapı soruşturması kapsamında alınan yayın yasağına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Gaziantep 2. Sulh Ceza Hakimliğinin yayın yasağı kararı Gaziantep 2. Sulh Ceza Hakimliğinin 31.05.2016 tarih ve değişik iş No:2016/3749 D. iş sayılı kararıyla, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olan FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) terör örgütü soruşturması kapsamında; soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında, yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren her türlü medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayınların yapılmasının, 5187 sayılı Basın Kanunu'nun 3/2 maddesi gereğince yasaklanmasına karar verilmiştir."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR