Rusya lideri Putin Ankara'da
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ankara'ya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'i resmi törenle karşılıyor. Rusya lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Akkuyu Nükleer Santrali'nin açılışını yapacak.
GÜNDEM , 03 Nisan 2018 Salı, 15:33
Rusya lideri Putin Ankara'da

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve beraberindeki heyeti Ankara'ya getiren uçak, saat 15.12'de Esenboğa Havalimanı'na indi.

Putin'i havalimanında Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız ve Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ve Rusya Büyükelçiliği yetkilileri ile Ankara Valisi Ercan Topaca ve Ankara Merkez Komutanı Tuğgeneral Mehmet Kip karşıladı.

RESMİ TÖREN
Putin, karşılamanın ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne hareket etti. Rus lider burada Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından resmi törenle karşılanıyor.

TARİHİ AÇILIŞ
Video konferans yoluyla Akkuyu Nükleer Santrali Temel Atma Töreni'ne katılacak Erdoğan ve Putin, baş başa görüşecek.

Görüşmenin ardından Erdoğan ile Putin'in eş başkanlığında, Türkiye Cumhuriyeti-Rusya Federasyonu Üst Düzey İşbirliği Konseyinin (ÜDİK) 7. toplantısı gerçekleştirilecek.

ÜDİK Toplantısı ile yapılacak anlaşmaların imza töreninin ardından Erdoğan-Putin ortak basın toplantısı düzenlenecek ve daha sonra Erdoğan, Putin onuruna akşam yemeği verecek.​

ANKARA'DA 3'LÜ ZİRVE
Putin yarın da Ankara'da düzenlenecek Suriye konulu Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi'ne katılacak.

.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR