Saçlarını boyamak istedi hayatı kabusa döndü
29 yaşındaki Kirsty Weston isimli kadın, saçlarının rengini değiştirmeye karar verdi. Kahverengi olan saçlarının rengini değiştirmek isteyen Weston, başına sürdüğü açıcı yüzünden kal kaldı.
DÜNYA , 03 Ağustos 2017 Perşembe, 13:24
Saçlarını boyamak istedi hayatı kabusa döndü

İngiltere'nin St. Albans şehrinde yaşayan 29 yaşındaki Kirsty Weston, saçlarının rengini değiştirmeye karar verdi. Kahverengi olan saçlarını unicorn saç rengine boyamak istedi.

İngiliz The Sun gazetesine göre; önce saçlarını açmak için 5 sterline (yaklaşık 24 lira) aldığı beyazlatıcıyı saçlarına uyguladı. Yaptığı bu uygulama, üç haftasını hastanede geçirmesine sebep oldu.

Kirsty, bu yılın ocak ayında satın aldığı toz ağartıcıyı, paketin içerdiği talimatlara göre uyguladığını iddia etti. Ancak ürünün, paketin içine dahil edilmeyen ve ayrı olarak satın alınması gereken peroksit ile karıştırılması gerekiyordu. Peroksiti aldıktan sonra yama testi yapmayan Kirsty Weston, karışımı saçlarına sürdükten 15 dakika sonra kafa derisinde yanma hissetmeye başladı. Adeta saçlarından yanık kokusu geldiğini söyleyen talihsiz kadın acının çok dayanılmaz olduğunu, başının dönmeye başladığını ve bayılmak üzere olduğunu belirtti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR