Sağlam'ı solladı
Bursaspor'un tecrübeli teknik adamı, göreve geldiği günden bu yana 7 galibiyet aldı. Yeşil Beyazlılar'ın tarih yazan çalıştırıcısı Ertuğrul Sağlam, bu sezon 19 haftada 6 galibiyet almıştı.
BURSASPOR , 24 Nisan 2013 Çarşamba, 08:58
Sağlam'ı solladı

Son 10 haftada topladığı 21 puanla ilk üç yarışına giren Bursaspor'da Hikmet Karaman, galibiyet sayısında Ertuğrul Sağlam'ı geçti. 19 haftalık periyotta genç çalıştırıcı, 6 galibiyet, 9 beraberlik ve 4 yenilgi alarak 27 puan toplamıştı. 4-1'lik İstanbul BŞB. mağlubiyetinin ardından istifa eden Sağlam'ın ardından 1 lig maçında Ersel Uzgur görev almış ve Galatasaray ile oynanan karşılaşma 1-1 sona ermişti.

10 MAÇTA 7 GALİBİYET

Karabük mücadelesiyle göreve başlayan Hikmet Karaman, ilk dönemlerde camia tarafından pek benimsenmese de alınan galibiyetlerle ve altyapıya verdiği önemle kısa sürede kendini sevdirmeyi başardı. Tecrübeli çalıştırıcı döneminde oynanan 10 maçta Bursaspor 7 galibiyet, 3 beraberlik elde etti. Karaman kalan 4 karşılaşmada 6 puan daha alırsa, Ertuğrul Sağlam döneminde kazanılan 27 puanı yakalayacak.

Önce bize imza atsın sonra Avrupa’ya gider

Enes Ünal'ın imzayı atarak, Bursaspor'da oynaması gerektiğini söyleyen Hikmet Karaman, "Enes, imzayı atsın, profesyonel olsun. Statü uygunsa hemen kadroya alalım. Babası Mesut arkadaşımız da bıraksın Avrupa'yı. Arda Galatasaray'dan gitti Avrupa'ya. Avrupa'ya buradan da gider. Burası kokladığı yer. Real Madrid, Chelsea isterse o zaman yolunu açarız" dedi. (Tolgay ATAOKAY)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR