Sahte polis kimliği ile suikast iddiası
Yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin'in öldürülmesiyle ilgili korkunç detaylar ortaya çıkıyor.
GÜNDEM , 15 Mart 2015 Pazar, 11:09
Sahte polis kimliği ile suikast iddiası
Yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Sedat Şahin’in kardeşi Vedat Şahin, Aralık ayında  Nişantaşı’nda koruması ile birlikte öldürülmüştü. İstanbul Organize Şube polis kısa sürede tetikçileri yakalarken azmettirici olduğu iddia edilen Yakup Saral’ın yurt kaçtığı tespit edilmişti. Vedat Şahin’in öldürüldüğü sırada yurt ışında olan ağabeyi Sedat Şahin Türkiye’ye gelerek kardeşinin cenazesine katılmıştı. Sedat Şahin’in intikam yemini etmesiyle polis iki grubu da yakın takibe aldı.

 Bakırköy’de pusu

İki taraf arasındaki husumeti takip eden polis, yaptığı istihbari çalışma sonucunda Şahinler grubundan iki kişinin Bakırköy’de silahlı saldırı yapacağı bilgisine ulaştı. Geçtiğimiz ay Bakırköy İncirli’de bir otomobil içerisinde bekleyen iki kişi takibe alındı. Araç içerisindeki kişilerin hareketlerinden şüphelenilmesi üzerine otomobile baskın yapıldı. Araçtaki kişilerin Sedat Şahin’in adamları oldukları tespit edilirken üzerlerinde iki tabanca ele geçirildi. Pusu kuran şüphelilerin uzun zamandır otomobilde bekledikleri, dikkat çekmemek için tuvalet ihtiyaçlarını pet şişeler kullanarak giderdikleri ortaya çıktı. Şüphelilerin beklediği cadde üzerinde Sarallar grubu ile bağlantılı bir kişinin olduğu belirlendi.
 
Polis kılığında saldırı
 
Yapılan çalışmalar sonucunda intikam yemini eden Sedat Şahin’in Sarallar grubuna yönelik bir ölüm listesi hazırladığını ve uzun namlulu silahlar temin ettikleri öne sürüldü. Polis, Sedat Şahin’in birçok adamının sürekli yer değiştirmesi üzerine operasyon için düğmeye bastı. İstanbul ve Samsun’da yapılan eşzamanlı baskınlarda Sedat Şahin’in kardeşi N.Ş., oğlu E.Ş, ve yeğeni  Ş.Ş.’nin aralarında bulunduğu 21 kişiyi gözaltına aldı. Zanlıların yapılan ev ve üst aramalarında sahte polis kimlikleri, çelik yelekler, tabanca ve uzun namlulu silahlar ele geçirildi.  İki grup arasındaki husumetin tekrar alevlenmesinin ardından polis mafya olarak tabir edilen suç örgütlerini yakın takibe aldı. Yeraltı dünyasında bilinen gruplar hakkında bilgi topladığı öğrenilen polisin yeni operasyonlar yapması bekleniyor.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR