Sahte polisin oyunu uzun sürmedi
Polis kıyafeti giyen Levent K., iki yabancı uyruklu üniversite öğrencisini kandırmaya çalışırken gerçek polisler tarafından fark edilerek son anda yakalandı.
GÜNDEM , 02 Nisan 2013 Salı, 10:22
Sahte polisin oyunu uzun sürmedi

Olay, Mesihpaşa Mahallesi Laleli Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, Levent K., polis kıyafetleri giyip, beline oyuncak bir tabanca takarak cadde üzerinde uygulama yapmaya başladı.  İstanbul’da üniversite öğrencisi olan yabancı uyruklu L. M. ve S. N. ’yi gözüne kestiren şüpheli K., genç kızları durdurarak kimliklerini istedi. Kendisini polis olarak tanıtan Levent K., kızlardan ’Ya para verirsiniz, ya da sizi sınırdışı  ettiririm" diyerek para istedi. Öğrenci kızların üzerinden çok az para çıkınca bu sefer de yakında bulunan bir otele giderek, ’cinsel ilişki’ teklifinde bulundu.
 
KIZLAR AĞLAMAYA BAŞLAYINCA YAKALANDI
 
Kızlar bu talep üzerine ağlamaya başlayınca yakınlarda görevli Güven Timleri Şube Müdürlüğüne bağlı Fatih bölgesi ekipleri durumu fark ederek olaya müdahale etti. Ekipler durumundan şüphelendikleri Levent K’den polis kimliğini göstermesini istedi. Polis kimliği veremeyen şüpheli K. ekiplere nüfus cüzdanını verdi.
 
DAHA ÖNCE ’BAŞKOMİSER’ KILIĞINDA YAKALANMIŞ
 
Güven Timi ekipleri Levent K.’nın Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusunda çok sayıda suçtan kaydının olduğunu belirledi.  L. M. ve S. N.’nin de şikayetçi olduğu şüpheli K., Kumkapı Polis Merkezi’ne götürüldü. İlk incelemesinde şüpheli K.’nin geçen yıl kendini ’Başkomiser’ olarak tanıtarak vatandaşları dolandırmaya çalıştığı ve ’Unvan gasbı’ suçundan sabıkası olduğu anlaşıldı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR