Saitabat Şelalesi'nde turist yoğunluğu
Bursa'nın Kestel ilçesinde bulunan, Uludağ'dan gelen kaynak sularıyla beslenen Saitabat Şelalesi'ne, yerli turistler kadar Araplar da yoğun ilgi gösteriyor.
BURSA , 04 Eylül 2017 Pazartesi, 13:54
Saitabat Şelalesi'nde turist yoğunluğu

Bursa'nın Kestel ilçesinde, Uludağ'dan gelen kaynak sularıyla beslenen Saitabat Şelalesi, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası oldu.İlçeye 5 kilometre uzaklıkta bulunan kırsal Saitabat Mahallesi'ndeki şelaleye, yerli turistlerin yanı sıra Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinden gelen Araplar da ziyaret ediyor.

Uludağ'ın eteklerinden akan serin suya zaman zaman serinlemek için giren turistler, animasyon fotoğrafçılarının omzundaki papağanlarla ve köylülerin yetiştirdiği taylarla hatıra fotoğrafı çektiriyor. Dört mevsim turizme açık olan Saitabat Şelalesi, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin Bursa'daki duraklarından biri oluyor.

"Muhteşem bir doğa harikası"

Kuveyt'ten gelen Cafer Muhammed Şaldavi, Türkiye'ye sık sık turistik ziyaretlerde bulunduğunu söyledi.Türkiye'nin, özellikle de Bursa'nın eşsiz güzelliklere sahip olduğunu ve gördüğü en güzel yerlerin başında yer aldığını anlatan Şaldavi, Türk insanının çok içten olduğunu dile getirdi. Saitabat Şelalesi'nden çok etkilendiklerini belirten Şaldavi, "Muhteşem bir doğa harikası. Elimden gelse bir ay burada kalır ve yaşayabilirim. Buraya 2 sene önce de gelmiştim. O zaman suyu biraz daha fazlaydı. Buna rağmen görselliği ve güzelliği insanı cezbetmeye, kendine çekmeye yetiyor." dedi. Suudi Arabistan'dan gelen Talal Fahad da Bursa'nın turistik yerlerini görmek için Türkiye'yi ziyaret ettiklerini söyledi. Bu ziyaretler kapsamında da şelaleyi görmeye geldiklerini vurgulayan Fahad, "Burayı çok seviyoruz. Her yer yeşillik ve tabiatıyla doğası olan bir yer. Buraya ilk gelişim ama mutlaka tekrar gelmeyi düşünüyorum. İnsanları da çok iyi, hepsinden çok memnunuz." diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR