San Marino tarih yazdı! 60 maç sonra 1 puan aldılar
2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri E Grubu maçında Estonya ile 0-0 berabere kalan San Marino, ülke futbol tarihi açısından ilkleri yaşadı.
SPOR , 16 Kasım 2014 Pazar, 09:59
San Marino tarih yazdı! 60 maç sonra 1 puan aldılar
2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri E Grubu 4. hafta maçında San Marino sahasında Estonya ile 0-0 berabere kaldı. San Marino, Avrupa Elemeleri'nde tarihinin ilk puanını alırken, aynı zamanda 15 yıl sonra ilk kez bir maçta gol yemedi.

60 MAÇ SONRA YENİLMEDİLER

Daha önce Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde oynadığı 60 maçı da kaybeden San Marino, bu maçla birlikte 15 yıl sonra ilk kez kalesinde gol görmedi ve Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde tarihinin ilk puanını aldı. Ayrıca, San Marino 2001'den sonra ilk kez bir resmi maçtan puan çıkarmayı başardı (Dünya Kupası Elemeleri'nde puan almıştı).

GOL YEMEDİĞİ 4 TAKIMDAN BİRİ TÜRKİYE

San Marino, tarihinde oynadığı 124 maçtan sadece 4 tanesinde gol yemedi. Bu 4 maçtan biri ise 1994 Dünya Kupası Elemeleri'nde Türkiye'ye karşıydı.

Bu sonucun ardından E Grubu'nda San Marino ilk puanına ulaştı ve ilk kez bir maçı gol yemeden tamamladı. Estonya ise bu beraberlikle 4 puana yükseldi. San Marino bir sonraki maçında Slovenya'ya konuk olacak, Estonya ise İsviçre deplasmanında puan arayacak.

BİR SÜRPRİZ DE LİECHTENSTEİN'DEN

Öte yandan, G Grubu'nda Liechtenstein ise Moldova'yı deplasmanda 1-0 mağlup ederek Avrupa'da gecenin bir başka futbol olayına imza attı. Liechtenstein'a galibiyeti getiren golü 74. dakikada Franz Burgmeier kaydetti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR