Şanpiyon Zafer Teksas
Zafer Spor Tesisleri'nde oynanan şampiyonluk maçında normal süresi 5-5 eşitlikle sona eren karşılaşmayı, Nilüfer Belediyesi'ni penaltı atışları sonrasında 9-7 mağlup eden Zafer Teksas ekibi kazandı ve şampiyon oldu.
BURSA'DA SPOR , 08 Şubat 2018 Perşembe, 08:27
Şanpiyon Zafer Teksas

Zafer Spor Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirlen final mücadelesinde rakiplerini eleyen Nilüfer Belediyesi ile Zafer Teksas takımları karşılaştı. Mücadelede ilk dakikalarda Nilüfer Belediyesi Selim Uncu'nun attığı golle 1-0 öne geçti. Zafer Teksas'ın İlyas Kurtuluş ile 2 gol bulup skoru 2-1 yaptığı ilk yarıda Nilüfer Belediyesi Recep Ay ile eşitliği sağladı, 2-2. İlk yarının skorunu Zafer Teksas'tan Tahir Dönmez belirledi ve devre 3-2 Yeşil Beyazlı takımın üstünlüğü ile sona erdi. Büyük çekişme içerisinde geçen ikinci yarıda Zafer Teksas, Tahir Dönmez ile bir gol daha buldu ve farkı 2'ye çıkardı, 4-2. Bu golün ardından rakip kalede etkili olan Nilüfer Belediyesi Recep Ay'ın 3 golüyle skoru bir anda 5-4 lehine çevirdi. Normal sürenin son dakikasında Zafer Teksas Tahir ile eşitliği yakaladı ve karşılaşma 5-5 eşitlikle sona erdi.

Şampiyonun belirleneceği penaltı atışlarında ilk olarak Nilüfer Belediyesi'nden Cüneyt Ekebalkan topun başına geldi ve dışarıya vurdu, Zafer Teksas'ta ise İlyas Kurtuluş topu ağlara gönderdi, 6-5. İkinci penaltı da Nilüfer Belediyesi Adnan Tunalı, Zafer Teksas Cemil Hürkuş ile goller buldu. Üçüncü penaltı vuruşundan Nilüfer'den Hüseyin Altındış kaleyi bulamadı, Zafer Teksas'tan Fikret Vardar topu ağlara göndererek durumu 8-6'ya getirdi. Nilüfer Belediyesi'nden Hakan Uysal kullandığı penaltı vuruşunda golü bulurken, son penaltı için Mesut Bayrak topun başına geldi ve ağları havalandırarak maçın skorunu belirledi, 9-7. Bu sonuçla turnuvayı Zafer Teksas şampiyon olarak tamamladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR