Sapık ilkokul öğretmeninin cezası belli oldu
Erzurum'da 11 öğrenciye, cinsel istismarda bulunan sapık ilkokul öğretmeni, 297 yıl hapse çarptırıldı.
GÜNDEM , 18 Ekim 2016 Salı, 17:36
Sapık ilkokul öğretmeninin cezası belli oldu
Erzurum'da ilkokulda görev yapan sınıf öğretmeni 52 yaşındaki A.K.'nın 10 kız ve 1 erkek ilkokul öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada karar çıktı. Tacizci öğretmen 297 yıl hapse çarptırıldı.

Bir önceki davada ifade veren mağdur öğrencilerden biri "Destek eğitim odasında elbiseleri çıkartarak popomu öpmüştü. Sürekli dudaklarımızdan öpüyordu. O kadar çok iğrenmeye başlamıştık ki bizi öpünce sürekli dudaklarımızı yıkıyorduk" derken, istismara maruz kalan erkek öğrenci de, "Dilini ağzıma sokarak öpüyordu ve bunu ondan fazla kez gerçekleştirdi. Bu tip davranışları tüm kızlara yapıyordu. Erkek arkadaşlarımdan ikisine de yaptığını biliyorum." demişti.

ÇOCUKLAR VE AİLELERİ DE DURUŞMA SALONUNDAYDI

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık A.K. getirildi. Mağdur çocukların aileleri ile tarafların avukatları da duruşmada hazır bulundu.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Son sözleri sorulan sanık A.K, eski beyanlarını tekrar ederek, hakkındaki suçlamaları reddetti.Kararını açıklayan mahkeme heyeti ise sanığa "çocuğun cinsel istismarı" ve "cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından her bir mağdur için 27 yıl olmak üzere 297 yıl hapis cezası verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR