Saray’a bıldırcın kümesi yapılacak!
Maliyetiyle tartışma yaratan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na iddiaya göre tavuk kümeslerinin ardından şimdi de bıldırcın kümesi yapılıyor.
GÜNDEM , 25 Mart 2015 Çarşamba, 16:18
Saray’a bıldırcın kümesi yapılacak!
Atatürk Orman Çiftliği arazisine inşaa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na bıldırcın kümesi yapıldığını iddia eden Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan şu açıklamayı yaptı: 

“Tavuk kümeslerinin ardından, Saray’da bıldırcın kümesleri yapıldığı duyumunu aldık. Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasından beş kat daha fazla fosfor, 8 kat daha fazla demir, 9 kat daha fazla protein, 6 kat daha fazla B1 vitamini, 15 kat daha fazla B2 vitamini içeriyor. Stresi ve yaşlanmayı engellediğine dair doktorların açıklamaları da var. Çocuklarımız GDO’lu gıdalara mahkum bırakılır, GDO’lu gıdaların ülkeye girişinin denetiminde sıkıntı yaşanırken, tohumlar yurt dışından getirtilirken ülkenin en önemli topraklarında sadece kendilerine nefis, hilesiz gıda yemek istemelerini manidar buluyoruz. Tüm Türkiye halkı nefis ve hilesiz gıda yesin diye kurulan Atatürk Orman Çiftliği’nde, şimdide kendileri bıldırcın yumurtası yiyebilmek için kümes yaptırıyor. Atatürk Orman Çiftliği’nde Atatürk’ün vasiyeti ihlal edilerek, hukuksuz bir şekilde kaçak saray yaparsanız, her şeyiniz tartışmaya başlanır. Halkınız yoksul işsiz ve asgari ücretle çalışırken bıldırcın yumurtası yemek isterseniz, bu tartışılır daha da çok tartışılacaktır.”

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR