Savaşacağız!
Özel ve dev bir maçın kendilerini beklediğini belirten Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, "Oyuncularımın bu maçta savaşmalarını, takım olarak hareket etmelerini ve bu maçın öneminin farkında olmalarını istiyorum" dedi.
BURSASPOR , 01 Şubat 2018 Perşembe, 07:33
Savaşacağız!

HABER I Tolga ÖZTAŞ I

ÇOK ÖZEL BİR MAÇ

Süper Lig'in 20. haftasında yarın sahasında Beşiktaş'ı konuk edecek Bursaspor'da teknik direktör Paul Le Guen basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Beşiktaş maçında oyuncularından savaşmalarını istediğini belirten Fransız çalıştırıcı, "Özel ve dev bir karşılaşmanın bizi beklediğini çok iyi bili-yorum. Geçmişi ve tarihi açısından önemli bir karşılaşma. Oyuncularımın da bu özel karşılaşmanın hakkını vereceğini düşünü-yorum ve biliyorum. Onlardan istediğim şey bu maçta savaşmaları, takım olarak hareket etmeleri ve bu maçın öneminin farkında olmaları. Eminim ki bu maçın hakkını verecekler ve sahada ona göre davranacaklar" dedi.

GERİ DÖNMELİYİZ

Son dönemdeki düşük performansın ardından oyuncularıyla toplantılar yaptığını belirten Paul Le Guen, "İlk yarıda iyi sonuçlar almıştık çünkü takımdaki herkes bütün katılımını ve bütün konsantrasyonunu takımın başarısına endekslemişti. Kulübümüze, taraftarımıza sadık olmak ve onlara mutluluk verebilmek için ellerinden gelen her şeyi yapmışlardı. Biz de bu sonuçları almıştık. Onlara bu dönemi hatırlatmaya çalıştım. Son dönemde aldığımız sonuçlar, bizde değişen bir şeylerin göstergesi ve yansıması. Biz geri dönmeliyiz. Aynı şevk ve istekle çalışmaya geri dönmeliyiz ki ligin ilk yarısındaki gibi sonuçları elde edebilelim" ifadelerini kullandı.

Hedefimiz ilk 9

Bursaspor ile 2 yıllık bir anlaşma imzaladığını hatırlatan Le Guen, "İlk yıl için hedefimi ligin tablosunun ilk yarısındaki ilk bölümde takımı konumlandırmak olarak açıklamıştım. Hâlâ bu şansımızın devam ettiğini düşünüyorum ve bunu da başaracağımıza inanıyorum. Bunu da henüz yeni kurulan bir takım olduğumuzu hesaba katarak bu şekilde açıklamıştım. Tekrardan rüzgarı arkamıza alarak iyi sonuçlar silsilesi yakalayacağımızı düşünüyorum. Ama benim genel olarak en fazla istediğim şey oyuncularımın sahadan ayrılırken, maçlar her bittiğinde başları dik ve gururlu bir şekilde sahayı terk edebilmeleri ve tekrardan taraftarın saygısını kazanmaları" dedi.

Taraftarımız gibisi yok

Bursasporlu taraftarlardan da övgüyle bahseden Paul Le Guen, "Ben daha önce defalarca bunu söyledim ama tekrar etmekte fayda görüyorum. Bizimkisi gibi bir taraftar grubunu, bizimkisi gibi tribünleri hayatımda daha önce hiç görmedim. Dolayısıyla bu taraftarların da bu tribünlerin de takımın daha fazla savaşmasını ve savaşma ruhunu daha fazla ortaya koymasını hak ettiğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Ertuğrul büyük eksiklik

Takımdaki sakat oyunculara dair bilgiler veren Le Guen, "Ertuğrul Ersoy henüz hazır değil. Bu bizim için çok büyük bir eksiklik ve bizimle birlikte olmasını isterdim. Diğer taraftan Emmaunel Badu'ya güveniyorum. Hafta başından itibaren takımla antrenmanlara çıktı. Maç günü oynamaya hazır olmasını bekliyorum. Sahada olacak" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR