Savunma yapmıyoruz!
Bursaspor Kulübü'nün PFDK'ya sevk edilmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu tarafından savunma istendi.
BURSASPOR , 01 Mayıs 2012 Salı, 16:26
Savunma yapmıyoruz!
Savunma talep edilmesinin ardından Bursaspor Kulübü'nün resmi internet sitesinden açıklama geldi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:


Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi tarafından, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen kulübümüzden, bugün itibariyle savunma istemiştir.

Kulübümüzden istenen savunma neticesinde Başkanımız İbrahim Yazıcı bir açıklama yapmıştır ve savunma vermeyeceğimizi belirtmiştir.
 
Başkanımız İbrahim Yazıcı'nın açıklaması şu şekildedir;
 
"Mağdur kulüplerin en başında Bursaspor'un ismi varken ve ortaya çıkan bu mağduriyetin karşılığında, söz konusu süreci haklarımızın teslim edilmesi beklentisiyle takip ederken, hangi evrensel hukuk kurallarının ışığında, neyin savunmasını verebiliriz?
 
Bursaspor Kulübü, 3 Temmuz'dan bu yana devam eden şike sürecinde, en temiz, en masum ve en rahat taraftır.
 
Dolayısıyla bu sürecin hiçbir safhasında Bursaspor Kulübü'nün ismi geçmemiştir ve üzerimizde temizlenmesi gereken küçüçük bir leke dahi yoktur. Bu doğrultuda bırakın suçlu olmayı, suça dönük en ufak bir şüphe bile söz konusu olmaması nedeniyle, PFDK tarafından bizden istenen savunmayı yapmayacağımızı, camiamıza ve kamuoyuna duyururuz. 
 
Kendi adımıza hakça ve dürüstçe verdiğimiz mücadele sırasında, sırtımızdaki formada sadece renklerimiz, alın terimiz ve tertemiz mazimizin sorumluluğu vardır ve başka hiçbir iz bulunmamaktadır.
 
Bursaspor camiası ve Bursa kenti PFDK aşamasından sonra ortaya çıkacak sonucu ve adaletin sağlanıp sağlanmayacağını merakla beklemeye devam etmektedir."
 
Saygılarımla
 
İbrahim YAZICI
Başkan
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR