Şehit annesi: "Onurluyum, gururluyum..."
Diyarbakır’da şehit olan Selçuk Paker için tören düzenlendi. Şehidin cenazesi, daha sonra Ankara’ya gönderildi.
GÜNDEM , 31 Ocak 2016 Pazar, 13:25
Şehit annesi: "Onurluyum, gururluyum..."
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Selçuk Paker için tören düzenlendi.

Diyarbakır Asker Hastanesi’ndeki törende 25 yaşındaki şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, katafalka konuldu, öz geçmişi okundu ve dua edildi.

Jandarma Bölge Komutanlığında görevli Yüzbaşı Mehmet Halef Çelikkollu, yaptığı konuşma sırasında duygulu anlar yaşadı.
Törene şehidin annesi Sevgi, babası Sait ve kardeşi Sertaç Paker katıldı, hamile eşi ise katılamadı. Anne Paker, şehit oğlunun tabutunu okşadı ve ambulansa konuluşu sırasında asker selamı verdi.ANNE: "NİYE AĞLAYACAĞIM BEN?"

Sevgi Paker, "Niye ağlayacağım ben?  Şehit vermişim bu topraklara. Onurluyum, gururluyum. Rabbim her anneye böyle bir şey nasip etsin” diye konuştu. Daha sonra şehidin cenazesi, toprağa verilmek üzere Ankara'ya gönderildi.

ŞEHİT KORUCUYA SON GÖREV

Öte yandan, Şırnak'taki şehit düşen geçici köy korucusu Murat Sevim için 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda tören düzenlendi.

Törende şehit korucunun Türk bayrağına sarılı naaşı, katafalka konuldu, saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra da öz geçmişi okundu ve dua edildi. Sevim'in cenazesi, Kışla Camisi'nde kılınan namazın ardından Şırnak Şehir Mezarlığı'nda defnedildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR