Şehit ateşi o illere düştü!
Diyarbakır'ın Lice İlçesi kırsalında yürütülen operasyonlarda şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Şükrü Ceylan ve Jandarma Uzman Çavuş Emrah Aytemiz'in naaşı, düzenlenen tören sonrası memleketlerine uğurlandı.
GÜNDEM , 26 Haziran 2016 Pazar, 18:08
Şehit ateşi o illere düştü!
Lice İlçesi kırsalında yürütülen operasyonlar sırasında PKK'lıların ateş açması sonucu ağır yaralanarak, kaldırıldıkları hastanede şehit olan 2 askerin naaşı, düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı. Diyarbakır Asker Hastanesi'nde düzenlenen törene Vali Hüseyin Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, askeri erkan ve polis amirleri katıldı.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Şükrü Ceylan ile şehit Jandarma Uzman Çavuş Emrah Aytemiz'in naaşlarının ambulanstan alınarak katafalka bırakılmasıyla başlanan törende, 2 şehit için saygı duruşunda bulunuldu. Özgeçmişleri okunan şehit Ceylan ve Aytemiz'in Ağrıdan geçici görevle gelerek, Lice'deki Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu'na katıldıkları belirtildi. 

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

Özgeçmişlerin okunmasının ardından şehit Ceylan ve Aytemiz için duaların okunmasının ardından şehit naaşları, katafalktan alınarak ambulansa konuldu. Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Şükrü Ceylan'ın naaşı memleketi Kırıkkale'ye, şehit Jandarma Uzman Çavuş Emrah Aytemiz'in naaşı ise memelekti Rize'ye gönderildi.

Şehit Uzman Çavuş'un Rize'deki baba evine ateş düştü

Diyarbakır'ın Lice İlçesi kırsalında PKK'lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit düşen 28 yaşındaki uzman çavuş Emrah Aytemiz’in memleketi Rize'nin Fındıklı İlçesi'ndeki baba evine ateş düştü.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

Hürriyet Mahallesi'ndeki evlerinde oğullarının şehit olduğu haberini askeri yetkililerden alan Filiz ve Hüseyin Aytemiz çifti gözyaşlarına boğuldu. İl Jandarma Komutanı Albay Semih Coşkun, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban ile Rize Emniyet Müdürü Adem Çakıcı da Türk bayrağı asılan eve gelerek aileye başsağlığı dileğinde bulundu. Aytemiz çitf, evlerinde taziyeleri kabul etti.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

Bir süre önce Ankaralı Özdeyiş Akbal ile nişanlanan Emrah Aytemiz, 27 Temmuz'da evlenmek için hazırlık yapıyordu. Şehit Emrah Aytemiz'in cenazesi, Fındıklı İlçesi'nde yarın düzenlenecek tören sonrasında toprağa verilecek.

Kırıkkale şehidine ağlıyor...

Diyarbakır Lice'de bu sabah PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada Jandarma Astsubay Şükrü Ceylan'ın şehit olduğu haberi, Kırıkkale'deki baba ocağına ulaştı. Anne Dudu ile baba Muhittin Ceylan, oğullarının şehit haberi üzerine fenalık geçirdi.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

Ağrı Doğubeyazıt'tan Diyarbakır'ın Lice ilçesine bir hafta önce geçici görevle giden 34 yaşındaki 8 yıllık Astsubay Şükrü Ceylan, eşi Büşra'yı 3 yaşındaki oğlu Yavuz ile birlikte "Siz Kırıkkale'ye gidin, ben de Allah izin verirse bayramda gelirim" diyerek babasının evine gönderdiği belirtildi. Jandarma Astsubay Şükrü Ceylan'ın şehitlik haberi, babasının oturduğu Kırıkkale'nin Etiler Mahallesi, 1123'üncü Sokak'ta oturan babası Muhittin Ceylan'a Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli bir astsubay tarafından verildi. Baba Muhittin ve anne Dudu Ceylan, oğullarının şehit olduğunu duyunca fenalık geçirdi. Şehidin babası Muhittin Ceylan, sağlık ekipleri tarafından Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırılıp, tedavi edildikten sonra, "Vatan sağolsun. Oğlumu öldürenlerin Allah belalarını versin" demekle yetindi. Şehit Şükrü'nün bir kardeşinin de Eskişehir'de Astsubay olarak görev yaptığı ifade edildi.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

EŞİNİN BABASININ EVİNE DE ATEŞ DÜŞTÜ

Diyarbakır Lice'ye geçici görevle giden Jandarma Astsubay Şükrü Ceylan, 3 yaşındaki oğlu Yavuz ile eşi Büşra'yı bir hafta önce Kırıkkale"nin Bağlarbaşı Mahallesi, 951'inci Sokak'ta oturan kayınpederi İsmail Aktaş'ın evine gönderdi. Şehidin eşi Büşra da acı haber üzerine yıkıldı.

Astsubay Şükrü Ceylan ileKırıkkale, 191'inci şehidini verirken, şehit babası Muhittin, Annesi Dudu ve eşi Büşra cenazeyi almak için Diyarbakır'a götürüldü. Şehit Jandarma Astsubay Şükrü Ceylan'ın yarın öğleleyin Nur Camii'nde kılınacak cenaze namazından sonra şehitlik mezarlığında toprağa verilmesi bekleniyor.


 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR