Selfie kraliçesi: 'Bana ağabeyim tecavüz etti'
İngiltere’de İşçi Partili milletvekili Simon Danczuk'un sosyal medyada paylaştığı dekolte fotoğraflar nedeniyle ‘selfie kraliçesi’ adıyla anılan eşi Karen, çocukken kendisine defalarca tecavüz eden kişinin öz ağabeyi Michael Burke olduğunu iddia etti.
DÜNYA , 28 Şubat 2015 Cumartesi, 16:51
Selfie kraliçesi: 'Bana ağabeyim tecavüz etti'
31 yaşındaki Karen Danczuk,  geçen haftalarda Sun gazetesine verdiği röportajda “bir aile dostlarının altı yaşından 12 yaşına dek odasına gelip ona tecavüz ettiğini” söylemiş ve  annesini de  bu duruma göz yummakla suçlamıştı.

Aile  tecavüz iddialarını yalanlayıp, Karen Danczuk’u “ilgi çekmeye çalışmakla” suçlamıştı. Bunun üzerine Danczuk yaşadıklarıyla iglili polise şikayette bulunmuş ve 36 yaşındaki bir adamın iddialarla ilgili olarak gözaltına alındığı açıklanmıştı. 


Danczuk’un iddialarının hem İngiliz hem de dünya basınında geniş yankı bulmasının ardından İngiliz Daily Mail gazetesine röportaj veren abisi Michael Burke, “Kız kardeşinin tecavüzle suçladığı kişinin kendisi olduğunu” açıkladı. 
İDDİALARI ELBETTE ASILSIZ

Eski bir güvenlik görevlisi olan Burke, kardeşinin suçlamalarını reddetti ve “Elbette onun iddiaları asılsız. Çevresinde daha büyük bir medya sirki oluşturmaya çalışıyor. Her geçen gün daha iyi, ilgi çekibi bir hikaye uydurmaya çalışıyor” dedi.

Kız kardeşinin iddiaları nedeniyle 6 saat gözaltında kaldığını ve babasının önünde bu suçlamalara cevap vermeye zorlandığını söyleyen Burke “Hayatım alt üst oldu” dedi. 

36 yaşındaki Burke, küçük bir şehire yaşadıklarını ve kısa sürede tüm komşularının kız kardeşinin onu tecavüzle suçladığını öğrendiğini belirtti ve “Evime yumurta atıyorlar. Bahçemde toplanıyorlar. 15 yıldır aynı yerde yaşıyordum ancak bu olaydan sonra oraya dönebileceğimi sanmıyorum” dedi.
 
DANCZUK İFADEYE ÇAĞRILACAK

Davaya bakan Greater Manchester Polisi, Michael Burke ile ilgili açıklama yapmaktan kaçındı ancak konuyu araştırdıklarını ve Karen Danczuk’tan kapsamlı bir ifade almayı umduklarını söyledi. 
 
Yetkililer “Soruşturma ilerliyor. Karen şimdilik bize sadece olayları kısaca anlattı. Onunla videoya kaydedilecek bir röportaj yapmayı umuyoruz, ancak o henüz bu konuda kesin kararını vermedi” dedi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR