Şenol Güneş: Disiplinli oynadık, tek yürektik
A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fransa'yı 2-0 mağlup ettiğimiz mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.
SPOR , 09 Haziran 2019 Pazar, 00:45
Şenol Güneş:  Disiplinli oynadık, tek yürektik

Şenol Güneş, ilk değerlendirmesinde "Bu takım hem umut hem mutluluk versin diye burada. Oyuncular, taraftar müthişti. Bu ambiansta futbol oynamak daha kolay. Disiplinli oynadık, tek yürektik. TV başındaki insanlar da dualarıyla destek veriyor." ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş'in açıklamalarından satır başları;

'Farklı da bitebilirdi ama yenecek golle dönebilirdi'

"Mutlu olmak için umutluyduk. Bu takım hem umut hem mutluluk versin diye burada. Bunu hayata geçirmek hepimizi gururlandırıyor. Taraftar müthişti, bu ambiyansta oynamak daha keyifli. Rakip zaten güçlü, motivasyon kolaydı. Dünyanın neresinde olursa olsun Türk insanının takımla aynı duyguyu paylaştığını biliyorum. Dua, gayret, umut, sahada bir sinerji oluşturdu. Kazanarak çıkacağımızı söylemiştik, 3 puan-1 puan oyun olarak çıkmaktı. Farklı da bitebilirdi ama yenecek golle dönebilirdi. Oyun başından sonuna disiplinimiz vardı. Sıcaklıktan onlar kadar etkilendik ama ayakta kaldık. Heyecanımız, coşkumuz doğruydu. Kısa sürede uzun yol gidip İzlanda ile oynayacağız. Galibiyeti kutlayabiliriz ama bir yarış daha bekliyor."

'İzlanda'yı yener veya berabere bitirirsek bu iş karlı olur'

"Geçmiş istatistikler, artılar, eksiler, geride kalıyor. Bu rakip uzun zamandır ilk kez yenildi. Uzun yıllardan beri 3. kez kaybediyor. Hepsi bitti artık, bunlar işin muhabbeti. 3 puan aldık, lideriz. İzlanda'yı yener veya berabere bitirirsek bu iş karlı olur.

'Daha işin başındayız'

"Bu taraftarın sıcak ilgisi, sevgisi, desteği bize olumlu olarak yansıdı, rakibe baskı yarattı. Bu her alanda böyle. Türk insanının ötekileştirmeden, kucaklayarak başaramayacağı iş yok. Bu işin sportifin yanında kültürel etkisi de var. Sahadaki güzel duruşumuzu gösterirsek her işi başaracağımızı düşünüyoruz. Avrupa Şampiyonası'na o yüzden gitmemiz lazım. Dünya Kupası'na da katılmalıyız. Daha işin başındayız. Bu bizim ortak hedefimiz, hayalimiz. Her kesimden herkesin katkısı var. Kimin az çok yaptığı önemli değil. Bu işi birlikte yapmayı öğrenirsek çok daha güzel günler olur. Üreten ve yıldızları olan bir takımı yendik, oralara daha gelmedik biz, sadece maçı kazandık."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR