Şenol Güneş'ten flaş açıklama! "Bunlarla yaşamayı öğreneceğiz"
Teknik direktör Şenol Güneş, maç sonrası yaptığı açıklamada, "10 kişi oynamaya alıştık. Onlara hiç girmeyeceğim. çirkinleşiyoruz. Bu tip olaylar üzücü ancak, bağışıklık kazanacağız. Bunlarla yaşamayı öğreneceğiz" dedi.
BURSASPOR , 01 Mart 2015 Pazar, 18:35
Şenol Güneş'ten flaş açıklama! "Bunlarla yaşamayı öğreneceğiz"
Müsabakayı değerlendiren Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Son 2 maçta 1 puan almıştık. Bu müsabakadan 3 puan alarak moral bulduk. Yukarıda biraz daha iyi yer aldığımızı düşünüyorum. Oyunun olarak, başında denk geçen bir oyunda beklenmeyen şekilde penaltı ve kırmızı kartla 10 kişi kaldık. Ondan sonra oyunda kontrolü ele aldık. Hücum ettik ve savunma yaptık. Bütün oyuncu ve seyircileri kutluyorum. Galibiyete yakın olan bizdik. Çünkü oyuncularım elinden gelen bütün gayreti gösterdi. Bu maçı kazanmak moral olarak iyi oldu. Ligde yarışa devam ediyoruz. Çarşamba günü de kupa maçımız var” dedi.

Takımın 10 kişi kalması ile ilgili sorulan soruya Güneş, “10 kişi oynamaya alışkınız. Geçen hafta da 35 dakika oynadık. Onlara hiç girmeyeceğim, çirkinleşiyoruz. Bu tip olaylara sadece üzülüyorum. Bunlarla yaşamayı öğrenip bağışıklık kazanacağız” diye cevap verdi.

RIZA ÇALIMBAY...

Karşılaşma hakkında açıklamalar yapan Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ise “Bursaspor, 10 kişi kaldıktan sonra avantajlı duruma geçtik, ama kullanamadık. 10 kişiye nasıl oynanmasını bilirsen avantaj olur. İlk yarı bittikten sonra devre arasında konuştuklarımızı sahaya yansıtamadık. Ama ona rağmen pozisyonlar bulduk ve değerlendiremedik." dedi.

Penaltı pozisyonuyla ilgili sorular üzerine ise Çalımbay, "Bize verilen penaltı, penaltı mı? Değil mi? bilmiyorum. Ama kısa mesafede penaltı vermek koyla değil. Bursaspor taraftarı her zamanki gibi büyük bir destek vererek saha içi ve dışı baskı yaptı. Hakem birkaç dakika geçtikten sonra penaltı verdi. Ama bunlar mazeret değil. Hakemi suçlamak istemiyorum. İyi bir avantajımız vardı ama değerlendiremedik” şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR