Şenol Güneş'ten, Moldova maçı öncesi açıklamalar
Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Moldova maçı öncesi açıklamalarda bulundu.
SPOR , 24 Mart 2019 Pazar, 17:58
Şenol Güneş'ten, Moldova maçı öncesi açıklamalar

Güneş'in açıklamaları şu şekilde:

"Yarınki maç hem bizim için hem de rakibimiz için önemli. Avrupa Şampiyonası'na giden yolda bu maçın zorluğunu biliyoruz. Kağıt üstünde üstün görünmemizin bir önemi yok. Mühim olan, saha içinde daha üstün olmak. İnşallah güzel bir sonuçla sahadan ayrılacağız.

Epureanu bu maçta bildiğim kadarıyla oynamayacak ama yine de genel fikrimi söyleyeyim. Kendisi çok önemli bir futbolcu. Son dönemlerde ağır sakatlıklar geçirdi. Moldova takımı için de çok önemli bir oyuncu. Ama Moldova'da diğer oyuncular da göreve hazır diye düşünüyorum.

Çok ciddi boyutta olmasa da ufak tefek problemleri olan arkadaşlarımız var. Arnavutluk maçı nedeniyle yorgun olan oyuncularımız da var. İdmandan sonra herkesin durumunu yeniden gözden geçireceğiz. Kadroya alıp almama ya da ilk 11'de oynayıp oynamama konusunda şimdilik net bir şey söyleyemiyorum. Ozan'ın bir problemi vardı ama doktorlar bugün daha iyi olduğunu söyledi.

Burak, Avrupa Şampiyonası gördü ama her zaman dediğim gibi Dünya Kupası daha farklıdır. Sadece Burak değil, her oyuncunun Dünya Kupası'nı hedeflemesi gerekir. Rakibimiz iyi kapanan, pasla çıkan bir takım. Yarın farklı bir ilk 11'le başlayabiliriz. Bazı oyuncularımıza da farklı görevler vereceğiz.

Dorukhan şu anda konuşmak yerine, iş yapmasının önemli olduğu bir dönemi yaşıyor. Onun için söyleyebileceğim herhangi bir şey yok. Her an Milli Takım'da oynayabilir. Bu kadar kısa bir süre içinde hem kendi takımında hem de Milli Takım'da oynayabilmek çok önemli bir başarı. İnşallah geleceği parlak olur. Bizim kendisinden beklentimiz, Milli Takım'a faydalı olması."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR