Serbest bırakılan çeteden büyük vurgun!
Bartın'da, denetimli serbestlik'le serbest kalan hırsızlık çetesinin üyelerini, lüks yaşantıları ele verdi. Çetenin 18 ayrı evi soyup 310 bin liralık vurgun yaptığı tespit edildi.
GÜNDEM , 11 Mart 2018 Pazar, 09:38
Serbest bırakılan çeteden büyük vurgun!

Bartın'da daha önce tutuklanan ve 'denetimli serbestlik' hükümlerinden faydalanarak serbest kalan bir grup hırsızlık sanığının lüks yaşamı polisin dikkatini çekti.

LÜKS YAŞAMLARI ŞÜPHE UYANDIRDI

Emniyeti Asayiş Şube ekipleri, polis merkezine giderek imza verme yükümlülüğü bulunan şüphelilerin oldukça lüks giyinmeye başladığını, sık sık eğlence mekânlarına gittiğini, lüks bir yaşam sürdüğünü tespit edince fiziki takibe başladı. Gölbucağı Mahallesi'nde bir evden hırsızlık yaptığı belirlenen Samet A., Eski Konak Caddesi'ndeki otoparkta çaldığı eşyalarla birlikte yakalandı. Soruşturmada Samet A.'nın suç ortakları Onur C., Cengiz G. ve 5 kişi daha, savcılıktan alınan arama ve yakalama kararı kapsamında evlerinde gözaltına alındı.

310 BİN TL'LİK VURGUN

Şüphelinin evinde hırsızlıkta kullandıkları eldivenler, tornavida, kelebek bıçak, kurusıkı silah, mermi, kol saatleri, telefonlar ve bir miktar esrar ele geçirildi. Şüpheli Onur C., evde bulunan eşyaların bir kısmını hırsızlıktan elde ettiği paralarla satın aldığını, kalanının da çaldıkları eşyalar olduğunu itiraf etti. Samet A.'nın evinde yapılan aramalarda yüzünü kapatmak için kullandığı bere, tespihler, altın küpeler, altın kolye, altın bileklik, kol saati, 600 Yuan, 2 cep telefonu ile şarjörlü av tüfeği bulundu.

18 AYRI EVİ SOYMUŞLAR

Gözaltına alınan zanlıların 18 ayrı evi soydukları ve toplam 310 bin liralık eşya çaldıkları tespit edildi. 8 zanlı sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye çıkarılacak. Bartın Emniyet yetkilileri, son bir yılda il bazında ayrıca 33 hırsızlık olayının aydınlatıldığını, yakalanan 17 kişiden 7'nin tutuklandığını, ele geçirilen ziynet ve diğer eşyaların değerinin yaklaşık 1 milyon lira olduğunu bildirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR