Sevgi Evleri'nde şişme kadın skandalı
Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Sevgi Evleri'nde kalan 15 yaşındaki bir çocuğun şişme kadın alıp 5 TL'ye kullandırdığı ortaya çıktı
GÜNDEM , 09 Haziran 2014 Pazartesi, 11:07
Sevgi Evleri'nde şişme kadın skandalı

Adana'da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Sevgi Evleri'nde kalan 15 yaşındaki bir çocuğun şişme kadın alıp yurttaki arkadaşlarına 5 liraya kullandırdığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, iddiaya göre annesi ve babası ayrı olduğu için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Sevgi Evleri'nde kalan 15 yaşındaki çocuk, izinli olarak çarşıya çıktığı bir gün yabancı ünlülere benzeyen sarışın bir şişme kadın satın aldı.

İsmi açıklanmayan çocuk, şişme kadını yurda götürerek burada 5 lira karşılığında arkadaşlarına pazarlamaya başladı. Ancak bir arkadaşının ihbarı üzerine yurt yönetimi tarafından yapılan aramada yatağının altında şişme kadın bulundu. Bunun üzerine yurt yönetimi olayı polise bildirdi. Olay yerine gelen polis, şişme kadın ile birlikte çocuğu, Çocuk Şube Müdürlüğüne götürdü. Polis olayla ilgili tutanak tuttu.

Savcılık ise olayla ilgili takipsizlik kararı vererek çocuğa psikolojik tedavi uygulanması talebinde bulundu.
Aile ve Sosyal Politikalar Adana İl Müdürü Erhan Güngör, ise bir süre önce 15 yaşındaki bir çocuğun Sevgi Evleri'ne şişme kadın getirdiğini, ancak şişme kadının pazarlanmasının söz konusu olmadığını, yurt görevlilerin durumu fark ederek anında çocuğu şişme kadınla birlikte polise teslim ettiğini söyledi. Güngör, ayrıca konuyla ilgili takipsizlik verdiğini ifade etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR