Sırp taraftar cinayetinde flaş gelişme!
Galatasaray LH ile Kızılyıldız takımları arasındaki basketbol karşılaşması öncesinde bıçaklanarak öldürülen Sırp taraftar Marko Ivkovic'in katil zanlısı olarak mahkemeye sevk edilen 1 kişi tutuklandı 6 kişi ise serbest bırakıldı. 'Kasten adam öldürme' gerekçesiyle tutuklanan K.A.'nın savunmasında, bölgede piknik yaptığını, yabancı taraftarların bir anda kendilerine saldırması sonucu 'farkında olmadan bıçağı eline aldığını söylediği öğrenildi.
GÜNDEM , 28 Kasım 2014 Cuma, 18:28
Sırp taraftar cinayetinde flaş gelişme!
İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok sabah saatlerinde, Galatasaray LH ile Kızılyıldız takımları arasındaki basketbol karşılaşması öncesinde bıçaklanarak öldürülen Sırp taraftar Marko Ivkovic cinayeti soruşturmasında bir kişinin Antalya'ya gitmek üzereyken gözaltına alındığını açıkladı. Altınok, "Failin Türk vatandaşı olduğunu söyleyeyim" dedi.

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, sözlerini şöyle sürdürdü; "Bunu bir uluslararası sıkıntı yaratacak sorun olmaktan çıkarmak için gece gündüz çalıştılar. Özel olarak kurulan 20 kişilik ekip Ankara'dan da yardım almak suretiyle 1 haftada incelediler. Birkaç gündür 6 kişi İstanbul'da 1 kişi Antalya'ya gitmek üzere yoldayken Bilecik'te gözaltına alındı. Çalışmaları yaptı arkadaşlarımız. Bizdeki boyutu tamamlandı. Bizim için Sırp vatandaşı öldüren konusunda bir sıkıntı yok." 

Altınok, yakalanan son şüpheli mi olayın faili sorusuna "Şüpheli Antalya'ya giderken Bilecik üzerinde yakalandı. O değerlendirmeyi size bırakalım" şeklinde konuştu.
 
MAHKEME 1 KİŞİYİ TUTUKLADI 6 KİŞİYİ SERBEST BIRAKTI

Operasyonlarda gözaltına alınan cinayet faili K.A'nın da arasında bulunduğu 7 kişi Altınok'un açıklamasının ardından Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi. Adliyedeki ilk işlemlerin ardından şüphelilerden biri tutuklama diğerleri ise adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi. 

Mahkeme ise sanıklardan 6'sını adli kontrole de gerek olmadan serbest bırakırken K.A. isimli zanlıyı 'kasten adam öldürmek' gerekçesiyle tutukladı.  

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR