Son dakika! Afrin Operasyonu'nda öldürülen terörist sayısı kaç oldu?
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) yürüttüğü Afrin Operasyonu'nda öldürülen terörist sayısı ne kadar oldu? Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin Operasyonu, diğer adıyla Zeytin Dalı Harekatı'nda öldürülen terörist sayısına ilişkin resmi bir açıklama gerçekleştirildi. İşte, Afrin'de Türk askerlerimiz tarafından imha edilen terörist rakamları...
GÜNDEM , 14 Şubat 2018 Çarşamba, 15:16
Son dakika! Afrin Operasyonu'nda öldürülen terörist sayısı kaç oldu?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye'nin kuzeybatısında yer alan Afrin bölgesinde, Türk askerlerimiz tarafından öldürülen terörist sayısına ilişkin resmi bir açıklama gerçekleştirdi. Bu kapsamda Genel Kurmay Başkanlığı, Zeytin DalıHarekatı'nın, diğer adıyla Afrin Operasyonu'yla ilgili en son gelişmeler noktasında kamuoyunu bilgilendirerek öldürülen/etkisiz hale getirilen teröristlerin sayılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) bu açıklamaları sonrasında vatandaşlarımız Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) da desteğiyle Afrin bölgesinde sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı hakkında son durumu ve imha edilen terörist sayısıyla ilgili en son rakamları öğrenmek istiyor. İşte, Suriye'de Afrin bölgesinin sınır güvenliğini tehdit eden PKK/KCK/PYD-YPG'li ve DEAŞ'lı teröristlerden temizlenmesi için başlatılan Afrin Operasyonu (Zeytin Dalı Harekatı) ilişkin yeni gelişmeler...

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ (TSK) SON DAKİKA AÇIKLAMASI!

Genelkurmay Başkanlığı Afrin Operasyonundaki (Zeytin Dalı Harekatı) son durum hakkında kamuoyunu bilgilendirici önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamaları doğrultusunda, 70 teröristin kara ve hava operasyonuyla etkisiz hale getirildiğinin bilgisi verildi. Öte yandan Afrin Operasyonunun başlatıldığı günden itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 1485 olduğu şeklinde ifadelere yer verildi. Genelkurmay Başkanlığı tarafından Zeytin Dalı Harekatına ilişkin şu sözler kaydedildi: "Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında 13 Şubat 2018 tarihinde, kara ve hava operasyonları sonucunda 70 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1485 olmuştur."

15 HEDEF İMHA EDİLDİ!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin Operasyonu'na yönelik şu açıklamalar gerçekleştirildi: "Zeytin Dalı Harekâtı" kapsamında Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 15 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

1 GÜNDE 103 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ!

Bölgeden elde edilen bilgilere göre; 12 Şubat 2018 tarihinde, 103 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1369 olmuştur. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.

AFRİN OPERASYONU (ZEYTİN DALI HAREKATI) İLE İLGİLİ EN SON GELİŞMELER...

Afrin Operasyonu'nda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri tarafından, karadan çatışmalarla 50'yi aşkın köy ve beldeyi terör örgütünden temizlendi. Diğer yandan 72 savaş uçağının hava bombardımanıyla başlayan Zeytin Dalı Harekatı'nda, coğrafi yapı ve hava koşulları nedeniyle zaman zaman yavaşlamasına rağmen, TSK birlikleri ve ÖSO güçleri tarafından tüm mücadelesiyle derinlik oluşturularak sürdürülüyor.

Ağır kayıplar veren teröristlerin kaybettikleri bölgelere yeniden sızma ve operasyona katılan güvenlik güçlerine saldırı girişiminde bulunduğu harekat kapsamında, sık sık sıcak çatışmalar yaşanıyor. Terör unsurlarının bulunduğu bölgeler de havadan ve karadan ateş altına alınıyor. TSK'ya ait savaş uçakları, havadan; topçu bataryaları ise obüs ve çok namlulu roketatarlarla karadan teröristlerin barınma, karargah, kontrol ve toplanma alanlarını imha ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR