Son firari suikastçı için ihbar geldi
15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunan askeri timin kayıp son üyesi olan firari yüzbaşı Burkay Karatepe’nin Eskişehir Seyitgazi ilçesi Kırka Mahallesi’nde görüldüğü iddia edildi.
GÜNDEM , 08 Kasım 2016 Salı, 15:32
Son firari suikastçı için ihbar geldi
Terör örgütü FETÖ üyesi olarak her yerde aranan yüzbaşı Burkay Karatepe’nin, Seyitgazi İlçesi Kırka Mahallesi çevresinde görüldüğü iddiası üzerine, Muğla EmniyetMüdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından Eskişehir Seyitgazi ilçesi ve çevresinde arama yapıldı. Polisler, yüzbaşı Karatepe’nin fotoğraflarını Seygitgazi İlçesi ve Kırka Mahallesindeki kahvehanelere de fotoğrafını asarak görenlerin ihbarda bulunmasını istedi.

İHBAR EDENE ÖDÜL

Terörle Mücadele Yasası kapsamında FETÖ/PDY üyesi olduğu gerekçesiyle aranan yüzbaşı Burkay Karatepe’yi ihbar eden vatandaşlara ödül verilecek. Emniyet yetkilileri yüzbaşı Burkay Karatepe’nin görülmesi durumunda hemen 155 Polis veya 156 Jandarmayı aramaları konusunda vatandaşları uyarıyor.

BABASI VE KIZ KARDEŞİ TUTUKLU

Yüzbaşı Burkay Karatepe’nin babasının Ankara’da gözaltına alındıktan sonra tutuklandığı öğrenilirken, Eskişehir’de yaşayan kız kardeşi de 25 Ağustos 2016 tarihinde gözaltına alınmış ve çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR