Sönmez görevi devrediyor
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (BTSO) devir-teslim töreni bugün yapılacak.
BURSA , 21 Mayıs 2013 Salı, 09:02
Sönmez görevi devrediyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (BTSO) devir-teslim töreni bugün yapılacak. 18 yıl BTSO Başkanlığı’nı yürüten Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, 14 Mayıs'ta yapılan seçimlerde BTSO Başkanlığı’na seçilen İbrahim Burkay'a hizmet bayrağını devredecek.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda bugün tarihi bir gün daha yaşanacak. 18 Yıl BTSO Başkanlığı görevini yürüten ve görev süresinde Bursa'da önemli projeleri kazandıran Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, başkanlık görevini düzenlenen törenle 14 Mayıs'taki seçimlerde BTSO Başkanlığı’na seçilen İbrahim Burkay'a devredecek.

KIYASIYA REKABET YAŞANMIŞTI

Seçimler sonrası bugün BTSO'da devir teslim töreni düzenlenecek. BTSO Başkanlığı’nı 18 yıl başarıyla sürdüren ve çok sayıda yüksek katma değer üreten projelerin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de imza atan Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez'in tekrar aday olmayacağını açıklaması üzerine adaylıklarını açıklayan BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker ile UTİB Başkanı İbrahim Burkay arasında kıyasıya bir seçim yarışı yaşanmıştı. 7 Mayıs'ta yapılan BTSO Komite seçimleri ve 14 Mayıs’ta yapılan başkanlık seçimlerinde İbrahim Burkay 16 oy farkla ipi göğüsleyerek BTSO Başkanlığı’na seçilmişti. Sandıktan zaferle çıkan Burkay bugün törenle hizmet bayrağını Celal Sönmez'den devralacak.

Başarılarla dolu 18 yıl

Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, BTSO Başkanlığı döneminde; Bursa Serbest Bölgesi, BOSEN, BUTGEM, ULUTEK,  gibi kurumsal projelerin yanı sıra, Yıldırım'da BTSO Eğitim Kampüsü ile Yeniceabat Mesleki Eğitim Kampüsü ve çok sayıda bağımsız okul ile sosyal hizmet alanındaki sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmişti. Hizmet ve kalite çıtasını yukarılara taşıyan Sönmez'in BTSO başkanlığı döneminde hayata geçirilen ekonomi, eğitim ve sosyal projeleriyle BTSO ortak fayda kuruluşu haline gelirken, bu başarılar Devlet Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR