Sosyal medya otobüs duraklarına asılan bu ilanları konuşuyor!
Konya'da, otobüs duraklarında asılan Maide 51 suresinden, 'Hristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin' ifadesinin yer aldığı ilanlar sosyal medyada tartışmalara yol açtı.
GÜNDEM , 22 Ekim 2019 Salı, 10:56
Sosyal medya otobüs duraklarına asılan bu ilanları konuşuyor!

Konya'da Büyükşehir Belediyesi'ne ait panolara Maide suresinin 51. ayetinin yer aldığı ifadeler asıldı. 'Hristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin' sözlerinin yer aldığı ifadeler sosyal medyada tartışma yarattı.

Surede geçen ve pano için bastırılan ilanda "Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, O da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu doğru yola eriştirmez." ifadeleri yer aldı.

Saadet Partisi'nin gençlik kolları Anadolu Gençlik Derneği ve yine partiye yakınlığıyla bilinen Milli Gençlik Vakfı imzası taşıyan afişler sosyal medyada tartışma konusu oldu.

"AYETİ CIMBIZLAMIŞLAR"

İlahiyatçı yazar Mustafa Akyol, panolara tepki göstererek söz konusu ayetin cımbızlandığını savundu. Akyol, "Konya'da ayet cımbızlayarak Yahudi ve Hıristiyan düşmanlığı yapanlar, "dost edinmeyin" emrinin sadece ilk baştan düşmanlık gösterenlere münhasır olduğunu açıklayan ayetleri görmemişler. İslam adına nefret tacirliği yapmak, ne İslam'ı yüceltir, ne de Müslümanları." yorumunda bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR