Spor dünyasındaki ByLock'çular kim? Bekir İrtegün isimler verdi
ByLock kullandığı iddiasıyla gözaltına alınan futbolcu Bekir İrtegün'ün verdiği bilgiler ve isimler nedeniyle itirafçı kabul edildiği ve önümüzdeki günlerde spor camiasındaki FETÖ soruşturmasının derinleştirileceği ileri sürüldü.
GÜNDEM , 02 Ağustos 2017 Çarşamba, 08:31
Spor dünyasındaki ByLock'çular kim? Bekir İrtegün isimler verdi

Medipol Başakşehir Spor Kulübü ile yurt dışına çıkmaya hazırlandığı sırada Atatürk Havalimanı'nda pasaportunun iptal edildiğini öğrenen ünlü futbolcu Bekir İrtegün savcılığa başvurdu.

Bylock kullandığı için gözaltına alınan İrtegün'ün, savcılığa samimi itiraflarda bulunduğu ve itirafçı olarak ifadesinin alındığı yönünde Akşam gazetesinde yer alan haberde, "spor imamı da firarda" dendi.

İrtegün'ün, İstanbul'da gece hayatına düşmemek için cemaate yakınlaştığını söylediği, cep telefonuna ByLock'u yükleyen kişinin de FETÖ'nün spor imamı olduğunu anlattığı kaydedildi.

Spor imamının ismini verdiği belirtilen İrtegün'ün, 17/25 Aralık operasyonlarının ardından "Dua göndeririz kamplarda kendini yalnız hissetmezsin" diyerek telefonuna ByLock yüklediğini söylediği; spor imamının da firari olarak arandığı belirtildi.

"Maçlar nedeniyle sohbetlere gidemiyordum" dediği belirtilen İrtegün'ün, savcıya verdiği isimler nedeniyle itirafçı kabul edildiğinin ifade edilen haberde, savcılığın, İrtegün'ün ifadelerinin Türk Milli Takımı ve spor camiasının zarar görmemesi için gizli
kalmasına özen gösterdiği belirtildi.

Savcılığın, spor camiasındaki FETÖ'cülerle ilgili soruşturmayı derinleştirme kararı aldığı ve operasyonun önümüzdeki günlerde Türk futbolunun önemli isimlerine uzanabileceği de haberde ifade edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR