Spor TIR'ı İznik'te
Bursa'nın spor altyapısını güçlendirmek için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi'nin son projesi "Spor Tır'ı" İznik'te öğrencilerle buluştu.
BURSA'DA SPOR , 09 Mart 2017 Perşembe, 05:00
Spor TIR'ı İznik'te

Spor kültürünün küçük yaşlarda aşılanması hedefiyle yola çıkan Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yeni projesi "Spor Tır'ı" çalışmalara başladı. İlk durağı İznik olan "Spor Tır'ı"na ilçedeki öğrenciler yoğun bir ilgi gösterdi. Binlerce öğrencinin katıldığı etkinlikte ayrıca İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık da yer aldı.

DERECE YAPANLARA ÖDÜL

İznik'te ayrıca Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düznelediği Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri'ne (BOSE) katılan öğrenciler de unutulmadı. BOSE kapsamında ilçede düzenlenen satranç ve masatenisi turnuvalarında dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık takdim etti. Organizasyonda konuşan Satık, "Yapılan bu etkinliklermiz her yıl üstüne koyuyor. Biz daha fazla öğrenciyi sporla buluşturmak istiyoruz" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR