Sporun kalbi Nilüfer'de atacak
Nilüfer Belediyesi, bu yıl 12’ncisini düzenleyeceği Spor Şenlikleri ile yine bir ay boyunca binlerce çocuğu buluşturacak.
BURSA , 19 Nisan 2013 Cuma, 14:51
Sporun kalbi Nilüfer'de atacak

Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ve Kent Konseyi ile Nilüfer Belediyespor Kulübü koordinatörlüğünde gerçekleştirilen 12. Nilüfer Spor Şenlikleri, 10 ülkeden ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinden 15 bini aşkın çocuğu bir araya getirecek.

22 Nisan Pazartesi günü start alacak dev organizasyon öncesi Başkan Mustafa Bozbey ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya, Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde basın toplantısı düzenlendi. Yürütme Kurulu üyeleri, çeşitli okullardan idareci ve öğrencinin katıldığı toplantıda konuşan Başkan Mustafa Bozbey, “Şenliğimiz her yıl olduğu gibi Türk Ulusu’nun iki büyük bayramı olan Ulu Önder Mustafa Kemal’in çocuklara armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kapsayacak şekilde düzenleniyor.

Gururla söylemeliyim ki, Spor Şenliğimiz alanında birçok ilkleri barındıran, örneğine ülkemizde ve yurt dışında rastlanmayan kurumlar arası dayanışmanın üst seviyede olduğu bir organizasyon yapısıdır. Nilüfer Spor şenlikleri sportif, sosyal, okul öncesi, özel eğitim, ilköğretim, gençler ve büyükler alanında hayatın tüm alanlarındaki değerleri içinde barındıran ve atletizmden futbola, badmintondan yüzmeye kadar 23 ayrı branşta heyecanın yaşandığı bir organizasyondur” dedi.

Şenliklerin hedefleri hakkında da bilgi veren Başkan Mustafa Bozbey, “Düzenlediğimiz şenlikle Nilüfer’in bir spor şehri olmasına katkıda bulunmak, sporun yaşam boyu yapılması gereken bir kültür olduğunu içselleştirmeyi hedefliyoruz. Çocuklarımıza insan sağlığı için temel faaliyet olan spor yapma bilincinin, ömür boyu uygulanacak bir kültür olarak anlaşılmasını da sağlamak istiyoruz. Bir ay boyunca sporun nabzının atacağı Nilüfer’de yabancı ülkelerde bulunan kardeş şehirlerimizden gelen öğrencilerde şenliklere renk katacak. Sporun mücadeleci ruhu ve centilmenliğin ön planda tutulacağı bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Nilüfer’den 58 okuldan 15 bini aşkın öğrencinin katılacağı şenliklerde gelecek nesillerin sporla buluşmasının heyecan verici olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya ise, Türkiye’de örneği olmayan bir organizasyona imza atıldığını vurguladı. Yoğun bir emeğin olduğuna dikkati çeken Kaya, sporu tabana yayarak mücadele ruhunun centilmence şenliklere yansıtılmasının hedeflerinin arasında olduğunu da kaydetti.

22 Nisan Pazartesi günü saat 10:00 da Beşevler Mahallesi’nden Konak pazarında yapılacak olan Nilüfer Şenlik koşusu ile başlayacak şenlikler, 20 Mayıs’ta yapılacak ödül ve kapanış töreni ile sona erecek. Kardeş şehirlerden gelen sporcularla birlikte 15 bin öğrencinin katılacağı 12. Nilüfer Spor Şenliği’ne bu yıl yurtdışından Bulgaristan, Letonya, Polonya, Japonya, Ukrayna, Romanya, Belarus, Macaristan, Azerbeycan ve KKTC, yurtiçinden de Çakırlı, Dalyan, Çeltikci, Dinar, Kırklareli, belediyelerinden gelen öğrenciler iştirak edecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR