Şule Çet davası öncesi yeni gelişme!
Şule Çet davasının ikinci duruşması öncesi Çet ailesi davanın tanıklarından P.T. hakkında 'suç delillerini yok etme', 'gizleme' veya 'değiştirme', 'yalan tanıklık' ve 'suçluyu kayırmaktan' suç duyurusunda bulundu. Çet ailesi avukatı Umur Yıldırım tarafından verilen dilekçede, şüpheli Berk Akand ile tanık P.T. arasında geçen telefon kayıtlarının birbiriyle uyuşmadığı iddialarına yer verildi.
GÜNDEM , 14 Mayıs 2019 Salı, 16:29
Şule Çet davası öncesi yeni gelişme!

Ankara'da 29 Mayıs 2018'de bir plazanın 20. katından atılarak öldürüldüğü öne sürülen üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23) ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında davadan bir gün önce önemli bir gelişme yaşandı. Çet ailesi tarafından davanın tanıkları arasında yer alan ve olay gecesi şüpheli Berk Akand ile görüştüğü belirlenen tanık P.T. hakkında 'suç delillerini yok etme', 'gizleme' veya 'değiştirme', 'yalan tanıklık' ve 'suçluyu kayırmaktan' suç duyurusunda bulunuldu. Şüpheli Berk Akand ile tanık P.T. arasında geçen telefon kayıtlarının birbiriyle uyuşmadığı iddialarına yer verilen suç duyurusu dilekçesinde, şüphelilerin ifadeleri ve BTK kayıtları delil olarak gösterildi.

'MESAJLARI SİLDİ'

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan dilekçede şu ifadelere yer verildi: "Bütün bunlar ile birlikte, genç bir kızın cinayete kurban gitmesi yönündeki bir soruşturmanın kamuoyunda büyük yankı uyandırmasına rağmen şüphelinin BTK kayıtlarında tespit edilinceye kadar ifadeye gitmemesi, telefonundaki kayıtları, mesajları silmiş olması ve vermiş olduğu ifade ile BTK kayıtlarının birbiriyle örtüşmemesinedeniyle şüphelinin TCK'nın 281/1 , 283/1 ve 272. maddesi kapsamındaki suçları açıkça işlediğini göstermektedir."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR