Sultanlar Gümüş'te kaldı
A Milli Kadın Voleybol Takımımız, FIVB Milletler Ligi finalinde Amerika Birleşik Devletleri'ne 3-2 yenildi ve gümüş madalya kazandı.
SPOR , 02 Temmuz 2018 Pazartesi, 08:13
Sultanlar Gümüş'te kaldı

HIZLI BAŞLADILAR

Avrupa Kıtası'nı temsil eden tek ülke olarak dünya devleriyle şampiyonluk mücadelesi veren A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Çin'in Nanjing kentinde düzenlenen FIVB Voleybol Milletler Ligi finalinde son dünya şampiyonu Amerika Birleşik Devletleri'ne 3-2 yenildi ve 2. oldu. Maça hızlı başlayan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, ilk seti 25-17 önde tamamladı. 2. sette Amerika Birleşik Devletleri üstün olan taraftı. Üst üste sayılar bulan Amerika, seti 25-22 kazandı ve skoru eşitledi. 3. sete ise Ay Yıldızlılar hızlı başlamasına karşın, setin sonlarında Amerika oyuna ortak oldu.

KARAR SETİ BELİRLEDİ

Amerika önce 22-16'dan geri geldi ve ardından da 4 kez set sayısı kullandı. Filenin Sultanları rakibe oyun şansı vermedi ve kullandığı ilk set sayısında sonuca giderek, 3. seti 28-26 kazanarak 2-1 öne geçti. 4. sette Amerika üstünlüğü vardı. Amerika, başından sonuna kadar etkili bir oyun sergilediği seti 25-15 kazandı ve maça tutundu: 2-2. Karar setine iyi başlayan Milliler 2-0 öne geçti. Ancak üst üste 5 sayı alan Amerika, üstünlüğü ele geçirdi: 5-2. Ay Yıldızlar'ın oyuna ortak olma isteğine ABD izin vermedi ve karar setini de 15-7 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR