Süper Lig'e yabancı damgası
18 ekibin kaydettiği toplam 209 golden 148'i yabancı oyunculardan gelirken, yerli futbolcular ise sadece 56 kez topu ağlarla buluşturmayı başardı. Bursaspor'da ise tüm goller yabancılardan geldi.
SPOR , 03 Ekim 2017 Salı, 08:37
Süper Lig'e yabancı damgası

63 Karşılaşmada golsüz maç yok

Milli takımın kritik maçları öncesi Süper Lig'de 7. hafta önceki gün oynanan karşılaşmalarla kapandı. Ligde heyecan dozu giderek artarken, taraftarlar da adeta gole doydu. Bol gollü geçen sezonda 7 haftada toplam 209 kez gol sevinci yaşandı. Ligdeki 18 ekibin kaydettiği toplam 209 golden 148'i yabancı oyunculardan geldi. Yerli futbolcular ise 56 kez topu ağlarla buluşturmayı başardı. Geride kalan haftalarda oynanan 63 müsabakanın hiçbiri golsüz sona ermedi. Bu maçlarda atılan tüm gollerin yüzde 71'i yabancı oyuncuların imzasını taşıyor.

Yerliler suskun

Geride kalan 7 haftada Bursaspor ise tam 13 kez rakip fileleri havalandırmayı başardı. Ligin ilk haftasında deplasmanda Başakşehir'e gol atamayan Yeşil Beyazlılar, ardından çıktığı 6 haftayı da boş geçmedi. Bursaspor'da 2. haftada Emmanuel Badu, Pablo Batalla, Dzon Delarge, 3. haftada Dzon Delarge, 4. haftada Pablo Batalla, Dzon Delarge, Bogdan Stancu, 5. haftada Troost-Ekong, Pablo Batalla, Jires Kembo, Bogdan Stancu, 6. haftada Dzon Delarge ve 7. haftada da Troost-Ekong gol sevinci yaşadı. Timsah'ın tüm gollerinin yabancılardan gelmesi dikkat çekti.BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR