Süper Lig ekibinden şok karar!
Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, takım kaptanlarından kaleci Ruud Boffin’in süresiz kadro dışı bırakıldığını söyledi.
SPOR , 18 Nisan 2016 Pazartesi, 21:04
Süper Lig ekibinden şok karar!
Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, takım kaptanlarından kaleci Ruud Boffin’in süresiz kadro dışı bırakıldığını söyledi. Aybaba, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde gerçekleştirilen antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, takım kaptanlarından kaleci Boffin’in cumartesi günü oynanan Torku Konyasporkarşılaşmasından 1 gün önce bir aylık alacağını tahsil etmek için TFF’ye başvurduğunu öğrendiklerini kaydetti.Takım kaptanının böyle bir zamanda bu davranışının uygun olmadığını dile getiren deneyimli teknik adam, "Bu nedenle Boffin’i süresiz kadro dışı bıraktık. Kendisine verilecek olan program çerçevesinde altyapıda çalışmalarını sürdürecek. Boffin’in 1 yıl daha kulübümüzle sözleşmesi bulunuyor." dedi.

Aybaba, bir gazetecinin "Kadro dışı kararı yönetim kurulu tarafından mı verildi?" sorusu üzerine, "Hayır, benim kararım." yanıtını verdi. Bu arada kadro dışı bırakıldığını öğrenen kaleci Boffin, tesislerden ayrıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR