Suriye'de askeri uçak düştü
Suriye resmi haber ajansı SANA, Suriye ordusuna bağlı bir savaş uçağının teknik bir sorun nedeniyle düştüğünü açıklarken, muhalifler yayınladıkları görüntüyle uçağı kendilerinin düşürdüğünü iddia etti.
GÜNDEM , 13 Ağustos 2012 Pazartesi, 17:20
Suriye'de askeri uçak düştü

 SANA, uçağın pilotunun kazadan sağ çıktığını ve bölgede araştırmanın başlatıldığını açıkladı. Muhalif Özgür Suriye Ordusu ise Deyrizor kentinde MiG tipi bir uçağı vurarak düşürdüklerini belirtti. İnternete yüklenen görüntüde bir savaş uçağının havadayken ateşe yakalanması ve birmuhalifin “Allah büyüktür. Bir MiG savaş uçağı Mohasen kasabasında vuruldu” demesi yer alıyor.

Görüntülerde zamanı, mekânı ve uçağı neyin vurduğunu teyit edecek bir işaret bulunmaması ve muhaliflerin uçak düşürecek kadar ağır silahlara sahip olmadığının düşünülmesinin videoyu şüpheli hale getirdiği bildiriliyor. Fakat muhaliflerin iddiasının ardından Suriye resmi TV kanalının bir savaş uçağının düzenli eğitim görevi çerçevesinde ilerlerken teknik sebeplerle düştüğünü belirtmesi, iddianın doğru olabilme ihtimalini artırdığı belirtiliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR