Suriye'ye elektrik vermeye devam
Bakan Yıldız, Türkiye'den Suriye'ye elektrik verilmeye devam edildiğini belirterek, ''Biz Suriye halkıyla değil, Suriye rejiminin yaptığı yanlışlarla ilgiliyiz'' dedi.
EKONOMİ , 04 Ekim 2012 Perşembe, 13:35
Suriye'ye elektrik vermeye devam

Uluslararası Enerji Konferansı ve Fuarı'na katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ''Türkiye ile Suriye arasındaki gerilim enerji fiyatlarının artmasına neden olur mu?'' sorusu üzerine, ''Türkiye'den Suriye'ye verilen elektriğin ve Suriye üzerinden geçip Irak'a giden bir su kaynağının olduğunu biliyoruz. O açıdan böyle bir gerginliğin sonucunda elektrik ve doğalgaz fiyatlarının artmasını beklemek yanlış olur, bizim böyle bir beklentimiz yok'' diye konuştu.

Konuyla ilgili bir soru üzerine Türkiye'den Suriye'ye elektrik verilmeye devam edildiğini belirten Enerji Bakanı, şunları söyledi:
''Biz Suriye halkıyla değil, Suriye rejiminin yaptığı yanlışlarla ilgiliyiz. Her gün ölenlerin sayısının arttığı bir ortamdan bahsediyoruz. Bunun hangi ülke açısından olursa olsun savunulacak bir yanı yok. Tam tersi bu insanlık dramına bir son vermeyle alakalı konu. O yüzden biz Suriye halkıyla, oradaki masum insanlarla alakalı bir yaptırımdan bahsetmiyoruz.''

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR