Suriyelilerin bayram dönüşü başladı
Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan giriş işlemlerini yapan Suriyeliler, yanlarında getirdikleri hediyelik eşyalar ile yaşadıkları şehirlere gidiyorlar
GÜNDEM , 05 Eylül 2017 Salı, 14:35
Suriyelilerin bayram dönüşü başladı

Kurban Bayramını ülkelerinde yakınları ile geçirmek için Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan çıkış yapan Suriyeliler, ziyaretlerini tamamlayarak Türkiye'ye dönmeye başladı.

31 Ağustos'ta kapatılan gümrük kapısında, yolcu ile araç giriş çıkışları bugün yeniden başlarken, bayram ziyaretini tamamlayanlar burada gümrük muhafaza ekiplerince kimlik kontrollerinin ardından Türkiye'ye giriş yapıyor.

Suriyeliler giriş işlemlerinin ardından servis otobüsleri ile yanlarında getirdikleri birkaç parça hediyelik eşyalar ile yaşadıkları şehirlere gidiyorlar. Bayramı yakınları ile geçiren İbrahim Şiho, "İyi bir bayram oldu. Yakınlarımızı ziyaret ettik. Kapılarda geçişlerimiz kolay oldu sıkıntı

çekmedik. Tekrar Türkiye'ye döndüm. Emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyorum" dedi. Kurban Bayramı dolayısıyla 33 bin Suriyelinin geçiş yaptığı Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan dönüşler ise 31 Aralık Pazar gününe kadar yapılabilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR