Suuçtu'ya yeni proje
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı, yeni yüzüyle ziyaretçilere kapılarını açtı.
BURSA , 06 Ekim 2017 Cuma, 15:40
Suuçtu'ya yeni proje

İlçeye 18 kilometre uzaklıkta bulunan 38 metre yüksekliğindeki Suuçtu Şelalesi'ni 2015 yılında Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nden devralarak Türkiye Patent Enstitüsü'nden marka tescilini yaptıran Mustafakemalpaşa Belediyesi, yerli ve yabancı turistleri 12 ay boyunca ağırlayan bölgeyi doğa dostu sosyal tesislerle buluşturdu.

Kır lokantasından büfeye, köprüden seyir terasına kadar bir çok yeni sosyal donatıya kavuşan Suuçtu Şelalesi'nin ilk konukları belediye meclis üyeleri oldu. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan'ın davetiyle Suuçtu Şelalesi'nde akşam yemeğinde bir araya gelen meclis üyeleri, turizm bölgesini gezdi.

Başkan Sadi Kurtulan, yıllarca ihmal edilen Suuçtu Şelalesi'nde Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nden onaylı projeyle tabiata uygun bir yatırım gerçekleştirildiğini söyledi. Suuçtu Şelalesi'nin turizm ve marka değerini arttıracak bu proje ile 75 metrekarelik kır lokantası, 25 metrekarelik büfe, seyir terası, köprü, ahşap oturma bankları, çöp kovaları, prefabrik engelli lavabosu, yürüyüş yolları ve merdivenlere 1000 metrekarelik kayrak taşı kaplaması ve peyzaj çalışmalarının yapıldığını belirten Başkan Kurtulan, "Bu güzel tabiat harikası artık nezih bir ortama kavuştu. Özellikle planlama alanı içerisinde herhangi bir ağaç kesimi yapılmadı.

Kır lokantası ve büfeler sayesinde bölgeye gelen misafirler ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecek. Önümüzdeki yıl seyir bankı, kayrak taşı ve korkuluk ilaveleri olacak. Ayrıca bölgedeki trafik yoğunluğunu azaltmak için otopark, yol genişletme ve rink hat çalışmaları başladı. Suuçtu'yu elektriğe kavuşturmak maksadıyla bir nakil hattı projesi hazırlandı. Bu proje Ankara'da onay bekliyor. Fotoğraf sanatçılarından doğa sporcularına uzanan geniş bir yelpazede yerli ve yabancı turistlere doğal bir yer sunan bu değeri hep birlikte koruyacağız" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR