T1 tramvay hattında sona doğru
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından il merkezinde ulaşıma nefes aldıracak T1 hattı inşaatında sona gelindi.
BURSA , 31 Mayıs 2013 Cuma, 13:03
T1 tramvay hattında sona doğru

Bursa’da şehir içi ulaşımı rahatlatacak T 1 hattında raylar döşendi, çalışmalarda sona gelindi. Tramvayların haziran ayında deneme seferlerine başlayacağı bildirildi.

Artık tramvay durakları bir bir inşa ediliyor. 28 metre uzunluğundaki ve yaklaşık 280 yolcu taşıyabilen tramvaylar, kısa süre içinde sefere başlayacak. Duraklarının yanı sıra tramvayın enerjisini alacağı tellerin takılmasında sona gelindi. T1 hattında çalışmaların bitmek üzere olduğunu hatırlatan yetkililer, halen elektrik hatları için direklerin dikildiğini, enerji hatlarının çekilip trafoların monte edildiğini kaydetti.

13 İSTASYON OLACAK

Yetkililer, tramvay seferlerinin okulların açılmasıyla başlayacağını kaydetti. Tramvay hattının sağına ve soluna kırmızı ve beyaz ışıklar döşenecek. Tramvayın geçeceği yerlerde kaldırım düzenlemesi ve binalara da cephe ıslahı yapılacak. Stadyum Caddesi-Altıparmak Caddesi-Atatürk Caddesi-Heykel-İnönü Caddesi-Kıbrıs Şehitleri Caddesi-Kent Meydanı-Darmstad Caddesi güzergahı boyunca 13 istasyon yer alacak hatta 1 atölye binası, 2 depo yolu, 2 atölye yolu, 15 makas, 1 kruvazman, 3 trafo binası yer alacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR