Tacizcinin dilini ısırıp kopardı!
Esenyurt'ta 2016 yılının Mart ayında zorla öpmek istediği E.O. (28) tarafından dili koparılan tutuksuz sanık M.O.'nun (19) Nitelikli cinsel saldırı" suçundan 12 yıla kadar hapis istemiyle Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı.
GÜNDEM , 07 Eylül 2017 Perşembe, 17:19
Tacizcinin dilini ısırıp kopardı!

Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık M.O. katılmazken, şikayetçi E.O. hazır bulundu. Mahkeme Başkanı Nedim Akalın, Büyükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nin verdiği görevsizlik kararını okundu.

Sanık M.O.'nun avukatı müvekkilinin kanser olduğunu, tedavi gördüğünü, bağışıklık sistemi kötü olduğunu, evden dışarı pek çıkamadığını, bu nedenle duruşmalara gelemediğini söyledi.

'ŞİKAYETÇİYİM'

Şikayetçi E.O., sanık M.O. hakkındaki şikayetinin devam ettiğini söyledi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nı temsilen duruşmaya katılan Büşra Öztürk de Sanıktan şikayetçiyiz, duruşmaya katılmak istiyoruz" diye konuştu.

Sanık M.O.'nun avukatının mazeret olarak doktor raporları ibraz ettiğini belirten mahkeme heyeti, son kez gelecek duruşmada sanığın hazır edilmesini , aksi takdirde bir dahaki duruşmaya gelmezse sanık hakkında zorla getirme kararı çıkarılacağı ihtarında bulundu.

Şikayetçi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın ÿdavaya taraf olarak katılmasına hükmeden mahkeme heyeti, diğer talepleri de reddederek duruşmayı Aralık ayına erteledi.

'ŞİMDİYE KADAR İKİ KERE GÖRDÜM'

Şikayetçi E.O. duruşma çıkışı şunları söyledi: "Tedavi gördüğü evden çıkamadığını söyledi avukatı. Şimdiye kadar iki kere ben gördüm. Tedavi görüyorsa nasıl sokakta geziyor? Hem otobüste hem metrobüste. Aynı mahallede oturuyoruz. Kemoterapi gördüğü söyleniyor. Saçı başı dökülmemişti. Maske de takmıyordu."

KABUSU YAŞAMIŞTI

İddianameye göre Esenyurt'ta 14 Mart 2016 tarihinde şikayetçi E.O. Cumhuriyet Meydanı alt geçiciden bulunan otobüs durağında indi ve meydana çıkmak için merdivenlere yöneldi.

Bu sırada M.O., arkadan yaklaşarak E.O.'nun gözlerini elleriyle kapattı ardından öpmek istediği E.O.'yu taciz etti. Bu sırada E.O. da M.O.'nun dilini ısırarak kopardı. Bir süre daha da tacizine devam eden M.O. ardından koşarak olay yerinden uzaklaştı.

Şüpheli M.O. emniyetteki ifadesinde şikayetçi E.O.'yu kız arkadaşına benzettiğini, sürpriz yapmak amacı ile arkasından yaklaşarak gözlerini kapattığını belirterek, atılı suçlamayı kabul etmediğini belirtti.

Şüpheli M.O.'nun şüphelinin cinsel davranışlarla müşteki E.O.'nun vücut dokunulmazlığını ihlal ettiği belirten Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, M.O. hakkında Cinsel saldırı" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapsi istedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR