Taksim'e çıkmak isteyen gruplara müdahale
İstanbul'da 1 Mayıs kutlamaları Bakırköy'de gerçekleştirilecek. Beşiktaş ve Mecidiyeköy'den Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen gruplara müdahale edildi.
GÜNDEM , 01 Mayıs 2019 Çarşamba, 12:19
Taksim'e çıkmak isteyen gruplara müdahale

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. İstanbul'da kutlamaların adresi bu yıl Bakırköy olacak.

Taksim Meydanı'na çıkan yollar araç trafiğine kapatılırken, bölgede güvenlik önlemleri alındı.

Sabah işe gitmek isteyenler polis engeliyle karşılaştı. Vatandaşlar uzun süre polisleri ikna etmeye çalıştı.

Bazı vatandaşlar iş yerlerine gidemeyince evinin yolunu tuttu, bazıları ise farklı güzergahlardan iş yerlerine ulaşmaya çalıştı.

Yolların kapatılması nedeniyle yabancı turistler zorluk yaşadı. Otellerine gitmek için polis arama noktasından geçmek isteyen turistlerin üzeri ve bavulları tek tek arandı.

Otellerinden havalimanına gitmek isteyen turistler ise araç bulamadı.

Bavullarıyla Dolapdere istikametine giden turistler uzun süre yürümek zorunda kaldı.

Her 1 Mayıs'ta olduğu gibi bu yıl da bazı gruplar Taksim'e yürümek istedi.

Beşiktaş ve Şişli ilçesinde Taksim'e çıkamay çalışan gruplar ile polis arasında gerginlik yaşandı.

Beşiktaş ilçesinde Barbaros Bulvarı'ndan meyda doğru slogan atarak ilerleyen gruplar, bölgede güvenlik önlemi alan çevik kuvvet ekipleri tarafından durduruldu.

Grupların ilerlemesine izin vermeyen ekipler, slogan atarak yürümeye devam etmek isteyenlere müdahale etti. Polis ekipleri, 20 kişiyi gözaltına aldı.

Mecidiyeköy'de toplanan İnşaat İşçileri Sendikası üyesi bir grup da Taksim'e çıkmak istedi. Polisin uyarısına rağmen yürümek isteyen 1'i kadın 7 kişi gözaltına alındı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR