Taksim savaş alanına döndü
İstanbul Beyoğlu’nda Emek Sineması’nın kapatılmasını protesto eden; aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu gruba, polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.
GÜNDEM , 07 Nisan 2013 Pazar, 20:49
Taksim savaş alanına döndü

Bir grup, Emek Sineması’nın kapatılmasnı protesto etmek için İstiklal Caddesi’nde toplandı.Aralarında Tuncel Kurtiz, Zafer Algöz, Rıza Kocaoğlu, Onur Ünlü, Harun Tekin ve Cem Davran gibi isimlerin de bulunduğu grup, sinemanın bulunduğu Yeşilçam Sokağı’na girmek istedi.

Sokağın başında polis engeliyle karşılaşan grup, barikatın önünde protestosunu sürdürdü.Polise, sokağa girilmek istendiği iletilirken, polis ise grubun dağılmasını istedi ve aksi halde müdahalede bulunulacağı belirtildi.

Polis, dağılmayı reddeden gruba, önce tazyikli su ardından da biber gazıyla müdahale etti. İstiklal Caddesi'nin en yoğun olduğu saatlerde gerçekleşen müdahale nedeniyle caddeden geçenler gazdan etkilendi. Polis göstericilerdan Altyazı dergisi çalışanı Berke Göl'ü gözaltına aldı. Ara sokaklara dağılan gruptaki bazı kişilerle polis arasında çatışma yaşanırken, yönetmen Erden Kıral’ın da yaralandığı kaydedildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR