Taşındığı gün evi yandı
Pendik'te, yeni taşınan çiftin sadece birkaç saat sonra evi yandı. Birkaç dakikalığına dışarıya çıkan genç çiftin evde mahsur kaldığını düşünen mahalle sakinleri büyük panik yaşadı.Alevlere rağmen asılı çamaşırlarının derdine düşen kadına vatandaşlar tepki gösterdi.
GÜNDEM , 01 Ocak 2013 Salı, 11:09
Taşındığı gün evi yandı

Yangın, Kavakpınar Mahallesi Kuyu Sokak 9 numaradaki tek katlı gecekonduda meydana geldi. Edinilen bilgiye kiraladığı eve gün içerisinde eşyalarını taşıyarak yerleşen Coşkun Sesli ve eşi, saat 02.30 sıralarında elektrik sobasını kapatmadan kısa süreliğine evden ayrıldı. Ancak birkaç dakika sonra mahalle sakinleri tek katlı gecekondudan alevlerin yükseldiğini fark edince yardım için sokağa döküldü. Kapının kilitli olması nedeniyle genç çiftin içeride mahsur kaldığını düşünen vatandaşlar etrafta koşuştururken, bir yandan da itfaiye ekiplerinin olay yerine gelememesine tepki gösterdi.

Bu arada, koşuşturmaca sırasında bitişikteki binada oturan bir kadının ise yangından zarar görmemesi için evinin penceresinde asılı çamaşırları kurtarmanın derdine düşmesi dikkat çekti.

Bir süre sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kısa sürede söndürdü. Söndürme çalışmaları devam ederken Coşkun Sesli'nin eşi ile birlikte eve dönmesi herkese derin nefes aldırdı. Ev sahibi Yücel Ağman ise Sesli'ye yangına sebep olduğu için tepki gösterdi. İtfaiye ekiplerinin sorularını cevaplayan Sesli, birkaç dakikalığına eşi ile birlikte dışarıya çıktığını ve içeride elektrik sobasının çalışmakta olduğunu söyledi.

Yangın, itfaiyenin çalışmasının ardından kontrol altına alındı. (CİHAN)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR