Tecavüz edilerek öldürülmüştü... Adı orada yaşayacak!
İşten çıktıktan sonra Avcılardaki evine dönmek isterken, kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından 25 yıl önce bıçak tehdidi ile bir inşaat alanına götürülerek tecavüz edildikten sonra öldürülen 5 aylık hamile Gülsevin Buket Değirmenci'nin adı kadın ve aile danışma merkezine verildi.
GÜNDEM , 25 Kasım 2017 Cumartesi, 10:26
Tecavüz edilerek öldürülmüştü... Adı orada yaşayacak!

Avcılar'da 12 Kasım 1992 tarihinde 5 aylık hamile Gülsevin Buket Değirmenci, iş çıkışı evine dönerken minibüsten indikten sonra kimliği tespit edilemeyen bir kişi tarafından bıçak tehdidi ile bir inşaat alanına götürüldü. Burada bayıltılan ve tecavüz edilen Değirmenci daha sonra öldürülürken, olayın faili 25 yıl boyunca tespit edilip yakalanamadı.

Avcılar Belediyesinin 10 mahallede 100er kadından oluşan 1001 çiçek Kadın Korosunun 2 yıl önceki bir çalışmasını izlemeye gelen anne Nazire Değirmenci, tek isteklerinin kızını acımasızca katleden katilin bulunarak yakalanması olduğunu söylemişti. Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, acılı anne ve diğer kızı Yasemine, öldürülen Gülsevin Buket Değirmencinin adını yaşatmak için ellerinden geleni yapacaklarını açıklamıştı.

Firuzköy Mahallesinde daha önce polis karakolu olarak kullanılan ve belediye tarafından yeniden düzenlenen bina Avcılar Belediyesi Kadın ve Aile Danışma Merkezi'ne dönüştürülürken, Belediye Meclisinin geçen Şubat ayında yaptığı toplantıda bu merkeze oybirliği ile Gülsevin Buket Değirmenci adının verilmesi kararlaştırıldı.

"25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı törenle bugünhizmete girecek merkezde, kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak, kadınların haklarının bilincine varması ve ailenin sağlıklı olması amacıyla hizmet verilecek. Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, aile hekimliği yaptığı dönemde meydana gelen menfur olayın kurbanı Gülsevin Buket Değirmenci adını yaşatmak ve benzer acı olayların yaşanmaması için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR