Tecavüz iddiaları sonrası Ronaldo'ya bir şok daha!
Spor giyim markası Nike, bir milyar dolarlık anlaşması bulunan Cristiano Ronaldo hakkındaki tecavüz iddiaları nedeniyle "derin bir kaygı" duyduğunu açıkladı.
SPOR , 05 Ekim 2018 Cuma, 10:42
Tecavüz iddiaları sonrası Ronaldo'ya bir şok daha!

Amerikan spor giyim devi Nike, bir milyar dolarlık sponsorluk anlaşması yaptığı Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo hakkındaki tecavüz iddialarından "derin bir kaygı" duyduğunu açıkladı. Şirket, "durumu yakından izlemeye devam ettiğini" duyurdu. 33 yaşındaki Ronaldo ile sözleşmesi bulunan FIFA oyun serisinin yayıncısı EA Sports da benzer bir açıklama yaptı.

EA Sports açıklamasında "Cristiano Ronaldo'ya yönelik suçlamaların yer aldığı kaygı verici haberleri gördük. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Oyunlarımızın kapağında yer verdiğimiz sporcuların EA'in temsil ettiği değerler çerçevesinde hareket etmesini bekleriz" ifadeleri yer aldı.

LAS VEGAS'TAKİ OTELDE TECAVÜZ ETTİĞİ İDDİA EDİLİYOR

Kathryn Mayorga adlı bir kadın 2009'da Ronaldo'nun Las Vegas'taki bir otelde kendisine tecavüz ettiğini öne sürüyor. Ronaldo'nun, 2010'da sessiz kalması için 375 bin dolar ödeme yaptığı belirtilen 34 yaşındaki kadının iddialarını reddediyor.

Eski bir öğretmen olan Mayorga'nın, Amerikalı yapımcı Harvey Weinstein'in onlarca kadına tecavüzle suçlanmasından sonra başlatılan, kadınların başlarından geçenleri anlattıkları #MeToo (Ben de) haraketinden etkilenerek tecavüz iddiasını gündeme getirdiği belirtiliyor.

"İNTİHAR ETMEYİ DÜŞÜNDÜM"

Avukatı Leslie Stovall, "MeToo hareketi ve uğradıkları cinsel saldırılardan sonra seslerini yükselten kadınlar, Kathryn'e büyük cesaret verdi" demişti. Avukatı, Mayorga'nın olayın ardından intiharı düşündüğünü söylüyor.

Los Angeles polisi, bu hafta Ronaldo hakkındaki dosyayı yeniden açmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR