Teksas taraftarından mehterli Çanakkale yürüyüşü
Bursaspor’un taraftar grubu Teksas, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100’üncü yılı dolayısıyla mehter takımlı yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşte Bursaspor taraftarları, 16 Türk devleti bayrağını da taşıdı.
BURSASPOR , 19 Mart 2015 Perşembe, 07:37
Teksas taraftarından mehterli Çanakkale yürüyüşü
Bursaspor’un taraftar grubu Teksaslılar Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100’üncü yılı dolayısıyla Heykel’de mehter takımlı yürüyüş gerçekleştirdi.

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı yürüyüşte, 16 Türk devleti bayrakları da dalgalandı. Basın mensuplarının “Bu günün anlam ve önemi için mesajınız var mı?” sorusuna “Mesaj 100 yıl önce şehitlerimiz tarafından verildi” cevabını veren Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, “Şu anda da Bursa’mızın Heykel önünde birçok insanın katılımı ile çok güzel bir yürüyüş yaptık. 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma günü. Bu kadar duyarlı insanların burada olması, geleceğimiz için çok anlamlı. Ben de kendimi burada görmek istedim” dedi.

Mahfel önünde başlayan yürüyüş Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osmangazi ve Orhangazi’nin türbesinde sona erdi. Taraftarları yürüyüşte, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ve Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de yalnız bırakmadı. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR