Terim'den flaş açıklamalar! "Beni beğenmiyorsanız..."
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Hollanda maçının ardından açıklamalarda bulundu.
SPOR , 29 Mart 2015 Pazar, 08:04
Terim'den flaş açıklamalar! "Beni beğenmiyorsanız..."
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Hollanda ile deplasmanda 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'in maç sonu ilk açıklamaları şöyle:

"Sonuç, son saniyelerde galibiyetin kaçışını anlatıyor, ama durumu sonuç belirlemiyor. Kazansak da Türk futbolu kurtulmayacaktı. Bizim durumumuzu belirleyen faktörler çok başka. Taktik düzenlemede çok da doğru şeyler yaptık. Belki benim tarzıma alışkın bir şey görmediler ama, bu da başka bir tarzdı."

"Böyle oynamak zorundaydık"

"Ekonomik ve psikolojik olarak böyle oynamak zorundaydık. Talihsizlik 2 oyuncu değişikliğimizin bizi zorlamasıydı. Huntelaar'ın kafasına değip de böyle bir gol yemeyecektik belki. Sonuç itibariyle dünya üçüncüsü ile oynuyorsunuz. Hem de Türkiye Ligi'nin en acımasız günlerinde, bir hayli dayak yiyorsunuz hafta içinde, hırpalanıyorsunuz. Buna rağmen çocukların hakkı 3 puandı."

"Hollanda'yı ilk defa böyle görüyorum"

"Son 20 dakika ben hayatımda ilk defa Hollanda'yı doldur boşalt oynarken görüyorum. Kaybetsek de, 5 maçı 15 yapar mıyız diye düşündük, götürür götürmez. Bizi yukarılara çıkaracak birçok sorunu birlikte aşmalıyız. Ondan sonra galibiyetler mana kazanabilir. Seyircilerimiz, hiç alışık olmadığımız bir şekilde, hiç durmadan destek verdiler. Büyük bir fırsat teptik, kaçırdık."

"Eğer beni beğenmek istemiyorsanız..."

"Muhakkak ki eleştiri olmalıdır, ama nereden baktığınıza bağlı. Sonuçtan sonra konuşmak çok kolay, ben yaşıyorum onlarla. Eğer beğenmek istemiyorsanız beni, kravatımdan ceketime kadar her şeyimle beğenmezsiniz. Beğenmek istiyorsanız da her şeye rağmen beğenirsiniz."

Fatih Terim'in basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle:

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Hollanda ile deplasmanda 1-1 berabere kaldıkları maçta iyi bir oyun ortaya koyduklarını belirtti. Terim, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, Amsterdam'daki maçın tam bir taktik savaşı şeklinde geçtiğini söyledi.

Son dünya üçüncüsü olan bir takıma karşı oynamanın kolay olmadığına işaret eden Fatih Terim, şöyle konuştu:

"Bu maçta en uygun taktik ve oyun düzeniyle oynamayı tercih ettim. Dolayısıyla birinci dakikadan doksan altıncı dakikaya kadar biz hiç değişmedik. Zaten iki oyuncuyu mecburen değiştirdik hamle şansımızda kalmadı. Kalemizde fazla pozisyon bulmadan istedikleri kadar kendi alanlarında oynamalarının sakıncası olmadı. Her tarafı iyi kapattık. Çok da iyi çıktık kontratağa. Gerek Serdar'ın çıkması gerekse Burak'ın... İkisi de bize başka mecburi işler yaptırdı. O dakikalarda oyunu durdurma imkanımız bile olmadı. Buna rağmen oyuncularımı kutluyorum. Kazakistan ve Çek Cumhuriyeti ile dışarıda oynayacağız. Ama üç içeride oynayacağız. Kaybetseydik Türk futbolu batmayacaktı, kazansaydık kurtulmayacaktı ama futbolumuzun iyiye gitmesi ve belirli sorunlarını halletmemiz gerekiyor."

"Letonya ve Hollanda maçlarını Konya'da oynayacağız"

Türkiye'de oynayacakları maçların hiçbir rakip için kolay geçmeyeceğini, kaybetmeye tahammülleri olmadığına dikkati çeken Terim, bir soru üzerine gruptan çıkma konusunda bir yüzde veremeyeceğini ifade etti. Terim, Türkiye'de kalan maçları İstanbul'da oynamayacaklarını vurgulayarak, "Letonya ve Hollanda maçlarını Konya'da oynayacağız" dedi.

Hollanda karşısında bir bütün halinde oynamayı tercih ettiklerine vurgu yapan Fatih Terim, şunları kaydetti:

"Neredeyse doldur boşalt dışında pozisyon dahi vermeyen bir takım seyrediyoruz. Sonuç itibariyle bu kadar sorunu olan bir Türk futbolundan, böyle çıkan bir milli takımın, bence takdir görmesi lazım. Hep beraber bunu düzeltirsek çok daha iyi şeyler bizim olacaktır. Oyuncularımız oyunda bir bütünlük sağladılar. Bugün tam bir taktik savaşı gibi oldu. Onlar değiştiriyor biz ona göre duruyoruz. Yenilseydik başka bir şeydi, oynayıp berabere kalınca başka bir şey. Kolay bir şey değil içeride Hollanda'yı, İzlanda'yı yenmek ama biz bunları deneyebiliriz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR