TFF'den Gökhan Gönül açıklaması
Fenerbahçeli Gökhan Gönül’ün Beşiktaş maçından sonra alınan A numunesinin pozitif çıkmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) ilk resmi açıklama geldi.
SPOR , 30 Mart 2016 Çarşamba, 18:52
TFF'den Gökhan Gönül açıklaması
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, sarı lacivertli kulübün söz konusu maddeyi Beşiktaş maçından önce federasyona bildirdiğini söyledi. Düren’in açıklamaları şu şekilde;

KURUL RAPORUNU BEKLEYECEĞİZ

“Şu anda gelen rapora istinaden hukuk kurulu rapor verecek biz de onu takip edeceğiz. Bu tür durumlar sözlü olarak bildirilmez zaten. Fenerbahçe kulübü bize yazılı olarak durumu bildirdi. Dopingli ilaç kullanım listesi var. Fenerbahçe bize bunu bildirdi.

HUKUK KARAR VERECEK

Bunun iki tane listesi var dopingli ilaç listesi ve futbolcu ilaç kullanım listesi. Yasaklı madde olarak listede yer alıyor ama bu lokal olarak kullanılabiliyor. Kaburga kırığının etrafına ağrı kesici olarak yapılmış. Kullanılabilir bir madde bu. Bunun normal olup olmadığına hukuk karar verecek. Eğer hukuk ‘karar veremem’ derse Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevkedilecek. Onlar dopingkurulundan bilgi isteyecekler ve sonrasında karar verilecek.” 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR